Pokaz Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin

W hali sportowej ”Spożywczaka” odbył się V Toruński Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Samorządów. Korzystając z zaproszenia przez organizatorów nasz klub zaprezentował pokaz karate kyokushin i aikido aikikai.

W pokazie wzięli udział ćwiczący w kilku sekcjach naszego klubu. Zaprezentowaliśmy podstawowe ćwiczenia wykonywane na treningu karate, kata w tym z kijem Bo oraz przeprowadziliśmy test tamashiwari.

Do testu podeszli najmłodsi ćwiczący łamiąc, wydawało by się w prosty sposób, kartkę papieru. Okazało to się ciekawym wyzwaniem dla najmłodszych. Doświadczeni ćwiczący łamali natomiast dachówki. W trakcie przygotowań do łamania dachówek – ćwiczący aikido zaprezentowali dynamiczny pokaz obrony przed jednym i dwoma przeciwnikami. Całość przyjęta została gromkimi brawami.