Mistrzostwa Europy Juniorów i Międzynarodowy Turniej Baltic Cup w Gdańsku

29 listopada w Hali MOSiR w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbyły się I Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokushin-kan oraz turniej seniorów „Baltic Cup”.

ME-Juniorow-i-BalticCup-2008

Mistrzostwa rozpoczęły się od turnieju kata. Następnie na 2 matach rozpoczęto eliminacje w konkurencji kumite juniorów i seniorów, aż do par finałowych. W części oficjalnej, po której rozpoczęto walki finałowe, symbolicznego otwarcia imprezy dokonał Prezes PFKK shihan Bogusław Jeremicz oraz v-ce dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku. W kategorii juniorów doskonale zaprezentowały się reprezentacje Rosji i Niemiec, które zdominowały walki finałowe. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Europy Juniorów została Ulybina Anna z Rosji, a najlepszym zawodnikiem Bauer Nikita z Niemiec. Podsumowując turniej juniorów stał na wysokim poziomie i dał naszym zawodnikom wiele powodów do przemyśleń.

Z polskich zawodników na wyróżnienie zasłużyła Agnieszka Kozar (Klub Kyokushin-kan w Chełmie), która wygrała konkurencję kata oraz zajęła 2 miejsce w kat. kumite 17-18 lat + 60 kg dziewcząt.

Turniej seniorów, tym razem został zdominowany przez reprezentantów Polski, którzy pokazali wysoki poziom przygotowania. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała w czasie rozgrywanych walk, które nie rzadko kończyły się zdobyciem wazari lub ippon. W turnieju seniorów wyróżnieni zostali Andrzej Poczwardowski (Toruń) i Mariusz Rudziński (Bydgoszcz), którzy otrzymali nagrody od firmy Kaze.

Przerwy między walkami umilały występy grup tanecznych z Pałacu Młodzieży oraz pokaz grupy policjantów z Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku przygotowanej przez asp.szt. Zbigniewa Rytwińskiego 2dan.

Mistrzostwa zorganizował z ramienia PFKK Gdański Klub Kyokushin Karate.

Baltic-Cup-2008Zawodnicy na co dzień ćwiczący w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin zaprezentowali się bardzo dobrze. Jedynym juniorem z naszego klubu walczącym w drużynie polskiej był Łukasz Jóźwiak, który ostatecznie wywalczył IV miejsce w kategorii 17-18lat +70kg.

W Polskiej Drużynie seniorów walczyło aż 7 zawodników z naszego klubu. W kategorii -70kg walczyło 3 torunian: Marcin Czajkowski – odpadł w eliminacjach, Adam Witkowski zajął III miejsce, Sławomir Kłosiński I miejsce. W kategorii -80kg walczyło 2 zawodników z naszego klubu: Piotr Binkowski w wyniku kontuzji przegrał pojedynek w eliminacjach natomiast Andrzej Poczwardowski – po emocjonujących walkach z zawodnikami rosyjskimi i niemieckimi zajął I miejsce. W kategorii -90kg walczyło 2 zawodników z toruńskiego klubu: Rafał Maciejewski wywalczył III miejsce, Miłosz Kobusiński zwyciężył zajmując I miejsce.

Walki sędziował podczas zawodów Bogdan Rynkiewicz natomiast funkcję trenera kadry pełnił Artur Wilento 3dan, który skupił się przede wszystkim na podpowiedziach i motywacjach do walki dla juniorów dla których była to pierwsza międzynarodowa impreza sportowa w której osobiście wzięli udział.

Playlista walk Baltic Cup 2008 z kanału YouTube Pawła Rzeckiego:

Playlista walk Mistrzostw Europy Juniorów 2008 z kanału YouTube Pawła Rzeckiego: