Zgrupowanie Kadry PFKK w Grudziądzu

W dniach 26-28 czerwca w obiektach MKS ‚Start’ w Grudziądzu odbyło się kolejne Zgrupowanie Konsultacyjne Kadry Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zgrupowanie prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i sensei Artur Wilento 4dan. Celem zgrupowania było przygotowanie zawodników oraz wyłonienie reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Budapeszcie 2-4.10.2009.

W zgrupowaniu oprócz wskazanych zawodników uczestniczyli również ich instruktorzy.
Podczas kilku sesji przedstawiono zadania treningowe związane z przygotowaniem zawodników do imprez sportowych. Dokonano przede wszystkim oceny przygotowań poszczególnych zawodników i ustalono terminy spotkań kadry przed Mistrzostwami Świata oraz terminarz innych imprez z udziałem zawodników kadry.

Omówione zostały także zagadnienia związane ze wspomaganiem wysiłku fizycznego zawodnika. W sobotę wieczorem uczestnicy zgrupowania mieli możliwość skorzystania z odnowy biologicznej – kąpieli solankowych w basenach Geotermii Grudziądz. W ostatnim dniu przeprowadzono sparingi treningowe na ringu bokserskim.

W zgrupowaniu uczestniczyli również powołani zawodnicy z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin: Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski, Dawid Jędryka, Miłosz Kobusiński i Łukasz Jóźwiak.