Obóz Letni w Tucholi 2009

Ogólnopolski Obóz Letni w Tucholi odbył się w dniach 4-9 sierpnia 2009. Do Tucholi przyjechali ćwiczący kyokushin-kan z klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do oraz z Kaliningradu. Obóz prowadził shihan Bogusław Jeremicz 5dan oraz sensei Dariusz Jasiakiewicz 4dan i Artur Wilento 4dan. Gościem specjalnym był shihan Kunio Ishizawa 5dan oraz reprezentant Japonii na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie Yosuke Fujii 2dan i tłumacz Toshio Matsuzaki 1dan.

Oboz-Tuchola-2009

Zajęcia były prowadzone w sali gimnastycznej miejscowego liceum oraz na terenie szkoły zespołu szkół leśnych i boiskach Orlika. W treningach skupiono się na umiejętnościach dynamicznego poruszania się zarówno w ćwiczeniach formalnych jak i w walce.

Powtórzono podstawowe kata w oparciu o interpretację bunkai co dało lepsze zrozumienie wykonania technik zawartych w poszczególnych formach. Przećwiczono również kata Oshior-no-kon i Sushi-no-kon. Dużą część zajęć poświęcono kumite w których wykorzystano sprzęt treningowy. Nie zabrakło również elementów związanych z ura-waza.

Kadra PFKK dodatkowo spotkała się na trzech treningach specjalnych podczas których min dokonana została ocena przygotowania do Mistrzostw Świata w Budapeszcie. W treningach kadry uczestniczyli również Yosuke Fujii i Alibek Gadzikurbanov. Dało to możliwość treningu oraz sparingu z zawodnikami reprezentującymi różne i ciekawe style walki. Na zakończenie Obozu przedstawiona została Reprezentacja Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do na Mistrzostwa Świata, w którego skład weszło 9 zawodników: Aleksandra Moszyńska i Renata Baklińska z Gdańska, Sylwia Reichel z Grudziądza, Jolanta Wojniarska z Radomia, Krzysztof Sosnówka z Wąbrzeźna, Przemysław Łuczak ze Zduńskiej Woli oraz Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski i Miłosz Kobusiński z Torunia.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów a w szczególności zawodnikom z naszego klubu!!!

Przed Obozem oraz w jego trakcie trwało również szkolenie i kurs instruktorski rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. W kursie min uczestniczyły dwie osoby z naszego klubu – Barbara Sobocińska i Dawid Jędryka. Po spełnieniu wszystkich wymogów i zaliczeniu pozytywnym egzaminów uzyskali tytuł instruktorski – serdecznie gratulujemy!!