Otwarte Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate Budapeszt 2009

Otwarte Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbyły się 2-4 października w Budapeszcie na Węgrzech. Na matach w Hali Widowiskowo – Sportowej Papp Laszlo Arena stanęło 420 zawodników z 57 krajów świata reprezentujących kilka organizacji karate związanych z postacią sosai Masutatsu Oyama.

Polskę reprezentowało 9 zawodników Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do a wśród nich trzech ćwiczących na co dzień w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin.

OtwarteMSBudapeszt-2009

W pierwszym dniu eliminacji naszym dwóm zawodnikom dopisało szczęście. Do walki z Miłoszem Kobusińskim (kat.-90kg) nie przystąpił Mohammed Aldayil z Arabii Saudyjskiej, a do walki z Andrzejem Poczwardowskim (kat. -80kg) nie wyszedł włoski zawodnik Bruno Domovaro.

W kolejnym dniu Miłosz walczył z zawodnikiem japońskim Sakata Tomafusa z którym stoczył wyrównana walkę. W końcówce jednak zawodnik japoński osiągnął przewagę zmuszając Miłosza do dwukrotnego wyjścia po za tatami i tym sposobem sędziowie wskazali na Japończyka. Andrzej pierwszego dnia zawodów w bardzo dobrym stylu po dogrywce pokonał Irańczyka Mustafa Doneshfara.
Niestety drugiego dnia trafił na silnego Gruzina Lado Toloraia z którym po dogrywce nieznacznie przegrał.

Najwięcej walk stoczył nasz najlżejszy zawodnik Sławomir Kłosiński (kat. -70kg), który pierwszego dnia w bardzo dobrym stylu pokonał zawodnika gospodarzy Molnara Imre przez wazari. Drugiego dnia wygrał z Libańczykiem Gamrawi Alaa zdobywając ippon przez tsuki-chudan w pierwszych minutach pojedynku. W trzeciej walce trafił na Mistrza Europy Rosjanina Khasueva Khizirghazi, który pokonał Sławka po dogrywce.

Po tych mistrzostwach Sławomir Kłosiński jest w szesnastce najlepszych zawodników na świecie, Andrzej i Miłosz w trzydziestce dwójce. Biorąc pod uwagę fakt, że były to MŚ otwarte dla wszystkich federacji należy to uznać za spore osiągnięcie.

MS-Budapeszt-2009

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli nasza drużynę w przygotowaniach do Mistrzostw oraz toruńskim kibicom obecnym na Mistrzostwach za wspaniały doping – OSU!!!

Więcej informacji i zdjęć: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=135.