Obóz letni – Tuchola 2010

W dniach 3-8 sierpnia w Tucholi odbył się kolejny Obóz Letni Kyokushin-kan,  w którym wzięło udział blisko 150 osób z klubów PFKK.

W tym roku tematem przewodnim obozu było kata jako element przygotowujący do walki. Shihan Bogusław Jeremicz szczególnie podkreślał zrozumienie techniki Enkei gyaku zuki jako wprowadzającej do zrozumienia zasad poruszania się, wykorzystania środka ciężkości i utrzymania równowagi, zarówno w kata jak i walce. Wszystkie te zasady były również doskonalone w tradycyjnych kata oraz z kijem Bo.

ObozTuchola2010

Tegoroczny obóz w swojej formie był specyficzny, ponieważ równocześnie z obozem od kilku dni wcześniej trwał kurs instruktorów kickboxingu. W kursie brała udział 35 osobowa grupa instruktorów i kierowników oddziałów Kyokushin-kan PFKK.
Uczestnicy obozu mieli doskonałą okazję do sprawdzenia  zasad  kickboxingu w realnej walce w ramach prowadzonego kursu. Trener Jarosław Rogala – jako główny prowadzący kurs – w doskonały sposób wyjaśniał metodykę tego typu zajęć w powiązaniu z karate Kyokushin dzięki czemu uczestnikom obozu przybliżona została idea karate Kyokushin jako sztuki realnej walki – Budo Karate. Uprawnienia instruktora sportu kickboxingu uzyskali z naszego klubu Sławomir Kłosiński i Artur Aniołowski.

W tegorocznym obozie wzięła udział kilkunastoosobowa ekipa z naszego klubu. Sensei Artur Wilento prowadził treningi kadry PFKK oraz zajęcia w grupach, ucząc kata i elementów kumite. Pozostali uczestnicy w zależności od stopnia zaawansowania brali udział w zajęciach grupowych.

Oboz Tuchola 2010

Tradycyjnie na zakończenie obozu odbyły się egzaminy na stopnie dan. W tym roku do egzaminu przystąpiły 3 osoby z naszego klubu. Swój pierwszy egzamin mistrzowski zdał Przemysław Paczewski uzyskując stopień shodan. Dla Sławomira Kłosińskiego i Andrzeja Poczwardowskiego był to kolejny egzamin. Po przeszło 20latach treningu zmierzyli się z egzaminem mającym dać tytuł sensei. Obydwaj w dobrym stylu przeszli próbę testu technicznego. Test kumite był wyczerpujący dla każdego uczestnika egzaminu. Zdający na 3dan walczyli ciągle, na koniec przechodząc próbę walki z 5 przeciwnikami zmieniającymi się po 1minucie walki. Wszyscy do końca mimo zmęczenia walczyli z ogromnym zacięciem. Sławomir Kłosiński i Andrzej Poczwardowski zdali na stopień sandan.

OSU!!! za lata dobrego treningu 🙂

Więcej informacji i zdjęć: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=155