Seminarium w Fukushimie

W dniach 11-13 luty w Fukushima w Japonii odbyło się coroczne seminarium instruktorskie. W tym roku w seminarium wzięło udział 170 osób, w tym 10 osób z Polski. Wśród polskiej ekipy były 4 osoby z naszego klubu – sensei Artur Wilento 4 dan, Sławomir Kłosiński 3 dan oraz Anna Urbańska 2 kyu i Robert Kamiński 2 kyu.

Fukushima 2011

Seminarium poprowadzili kancho Royama, fuku kancho Hiroshige oraz shihan Okazaki. Gościem specjalnym był mistrz Sun Li, który poprowadził trening I-ken. 
W programie seminarium było doskonalenie kata, w tym kata z Bo, poruszanie się w walce oraz zastosowanie elementów i-ken i kata w walce. Fuku kancho Hiroshige oraz shihan Kaneko zaprezentowali zasady i elementy walki shinken shobu czyli z uderzeniami na głowę rękoma. Zaskakującym punktem szkolenia był trening na śniegu 🙂 całe szczęście, że nie był to taki śnieg jak w Polsce w tym okresie!! 🙂
Po seminarium wykorzystano kilka dni pobytu na zwiedzanie Tokio i Kamakury. Między innymi odwiedziliśmy miejsca związane z historią karate czyli dojo Masutatsu Oyama oraz grób na cmentarzu przy świątyni buddyjskiej w Gokokuji oraz grób Gishina Funakoshi w Kamakurze.

Więcej zdjęć na: www.archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=169.