X Seminarium Kumite w COS Wałcz

W dniach 24-27 lutego w OPO Wałcz odbyło się X Seminarium Kumite, w którym wzięło udział prawie 130 uczestników. Gośćmi specjalnymi tegorocznego seminarium byli mistrzowie świata i Europy karate kyokushin: Magomed Mitsaev i Shamsudin Abdurashidov z Rosyjskiej Federacji Kyokushin-kan. Treningi walki w formule K-1 poprowadził trener Jarosław Rogala. W seminarium uczestniczyła również 11 osobowa grupa z naszego klubu.

Seminarium Walcz 2011

Rosyjscy mistrzowie pokazali doskonałe przygotowanie techniczne i taktyczne w formule nock-down. Poprowadzone przez nich zajęcia oraz prezentowane techniki i rozwiązania taktyczne w znacznym stopniu zmotywowały naszych zawodników do dalszej pracy i sposobu przygotowania do zawodów sportowych.

Trener Jarosław Rogala całą uwagę skupił na przygotowaniu do walki w półdystansie. Zastosował ćwiczenia gdzie zawodnicy powiązani zostali pasami. Ćwiczący mieli okazję przekonać się, że w walce w półdystansie trzeba wznieść się na wyżyny umiejętności i mieć duże skupienie. 

Na wieczornym sobotnim treningu odbyło się kumite. Tym razem stoczono 30 walk. Wiele osób, również i nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z mistrzami świata. 
Seminarium przygotował shihan Bogusław Jeremicz 5 dan.
Inne zdjęcia na: www.archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=170..

.