Obóz Letni Tuchola 2011

Oboz Tuchola 2011W dniach 2-7 sierpnia w Tucholi odbył się VIII Obóz Letni PFKK. W tym roku gościem był sensei Nicholas Pettas 3dan. W obozie wzięli udział również zawodnicy ćwiczący w naszym klubie. Kadrę obozu stanowili Bogusław Jeremicz 5dan, Dariusz Jasiakiewicz 4dan oraz dwóch szkoleniowców z toruńskiego klubu Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan a także trener Jarosław Rogala.

Sensei Nicholas Pettas przeprowadził trening podstaw kihon-geiko i ido-geiko według założeń, które poznał przez 3 lata treningu jako Uchi-dechi w Honbu-Dojo Sosai Masutatsu Oyama. Podkreślał słowa Oyamy, że moc technik wypływa ze środka ciała, dlatego stabilna postawa i równowaga mają decydujące znaczenie.

Podczas porannych rozruchów proponował formy ćwiczeń tzw cross-fit. Zestawy ćwiczeń był ciekawe i na pewno potrafiły rozbudzić każdego 🙂 Ćwiczenia cross-fit są ciekawą formą poprawienia wszystkich cech motorycznych i znakomicie nadają się również do sportów walki. Pewnie z takimi ćwiczeniami spotkamy się na codziennych treningach w nowym roku szkoleniowym w klubie…

W treningach głównych sensei Nicholas Pettas skupił się na treningu walki zarówno w formule knock-down jak i K-1. Również miał okazję przyjrzeć się młodym zawodnikom przygotowującym się w ramach Kadry PFKK do ME U-22 i kadetów we Wrocławiu. W tych przygotowaniach biorą udział również Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak zawodnicy TKK Kyokushin. W rozmowie z zawodnikami przekazał kilka cennych wskazówek w jaki sposób toczyć pojedynek i na co zwrócić uwagę w przygotowaniu do zawodów. Z kadrą pracowali również Artur Wilento i Jarosław Rogala.

Podczas spotkania ze wszystkimi uczestnikami Obozu oraz biorącymi udział w kursach, sensei Nicholas opowiedział kilka ciekawych historii związanych z jego treningiem w Dojo Oyamy. Swoje opowieści przekazywał bardzo obrazowo wspierając się również swoim talentem aktorskim 🙂

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu oraz stopnie mistrzowskie dan. Był to również szczególny egzamin gdyż w komisji zasiadł sensei Nicholas, który nie oszczędzał swoich uwag. Niemniej wiele osób zaliczyło z powodzeniem test egzaminacyjny.

Do zobaczenia na kolejnym Obozie!!

Zdjęcia i relacje również na stronach: archiwum.kyokushinkan.pl/news.php?id=181 federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=40.

.