Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 w Świeciu

W sobotę 26 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK. Toruński Klub Karate Kyokushin reprezentowała drużyna składająca się z ośmiu zawodników.

MPJ Swiecie 2011

W konkurencjach rocznika 13-14 lat brało udział siedmiu naszych zawodników. W kata startowali: Dawid Zygmuntowski, Marcelina Grabowska i Weronika Krajewska. Dziewczęta od kilku lat zajmują najwyższe miejsca w swoim roczniku. I tym razem było podobnie. Marcelina Grabowska zajęła III miejsce, a Weronika Krajewska została Mistrzynią Polski w kata do lat 14.

W kumite cała drużyna wypadła dobrze.

W kategorii -55kg walczyło dwóch naszych zawodników; Dawid Zygmuntowski i Denis Załęcki. Dawid przegrał swoją drugą walkę eliminacyjną. Denis walczył bardzo efektywnie wygrywając walki eliminacyjne. Niestety w kontrowersyjnym pojedynku zakończonym po dwóch dogrywkach o wejście do finału przegrał przez wskazanie sędziów. Denis Załęcki walkę o III miejsce wygrał jednogłośnie przez wazari. W kategorii +55kg walczył Krystian Rempalski niestety przegrał swoja pierwszą walkę z dużo wyższym przeciwnikiem.

W kumite dziewcząt brały udziały 4 nasze zawodniczki. W kategorii -50kg Nikola Chalecka wywalczyła III miejsce. W kategorii wyższej +50kg Marcelina Grabowska przegrała pojedynek eliminacyjny, natomiast w finale spotkały się Katarzyna Socha i Weronika Krajewska. Po dogrywce sędziowie wskazali zwycięstwo Weroniki. Tym samym Katarzyna Socha została vice Mistrzynią Polski a Weronika Krajewska Mistrzynią Polski Juniorów.

W kategorii 15-16lat -55kg zadebiutowała Zuzanna Chalecka. Debiut w Mistrzostwach Polski okazał się udany. Zuzanna wygrała swoje walki i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów.

W klasyfikacji drużynowej Toruń zajął II miejsce zarówno w kata jak i kumite.

Kierownikiem drużyny był Dawid Jędryka a asystował mu Łukasz Jóźwiak. Sędziowali Bogdan Rynkiewicz, Jarosław Grabowski i Marcin Czajkowski.

Wyjazd i udział w Mistrzostwach możliwy był dzięki współfinansowaniu przez Urząd Miasta w Toruniu.

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za postawę w przygotowaniach jak i w zawodach OSU!!!

Artur Wilento

.