Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W sobotę 28.04.2012 w Wąbrzeźnie odbyły się Mistrzostwa Juniorów naszego województwa. W turnieju z dużym sukcesem wzięła udział liczna reprezentacja Torunia.

Zawody zostały zorganizowane przez Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 2dan. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z: Torunia, Solca Kujawskiego, Świecia, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna i gościnnie z Gdańska a także w Polskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group z Bydgoszczy.

wabrzezno 2012

Ponad 30 zawodników z naszego klubu ćwiczących na co dzień w sekcjach juniorskich stanęło na matach w Hali Sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie przy ul. Żeromskiego 6. Zarówno w konkurencji kata jak i kumite wielu wywalczyło czołowe lokaty w swoich kategoriach. Wyniki indywidualne wpłynęły na sukces całej drużyny, która w kata i kumite zajęła pierwsze miejsce. Drużyną podczas zawodów opiekowali się i udzielali wskazówek Dawid Jędryka i Łukasz Jóźwiak.

Podczas zawodów rolę sędziów z naszego klubu pełnili: Andrzej Poczwardowski, Sławomir Kłosiński, Piotr Binkowski, Adam Witkowski, Bogdan Rynkiewicz oraz pomagali Edyta Wilento-Pióro, Tomasz Lubieński, Ewa Kłosińska, Marcin Stelmach, Jarosław Grabowski. Zawody prowadził  Artur Wilento. Gościem honorowym był shihan Bogusław Jeremicz 5dan prezes PFKK.

Udział naszych zawodników w Mistrzostwach Województwa został wsparty finansowo przez Urząd Miejski Torunia.

Wyniki indywidualne zawodników Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin:

KATA:

Pierwszy krok dziewcząt:
Binkowska Zuzanna IV miejsce

Kata do lat 10 dziewcząt i chłopców:
Helena Garside I miejsce

Kata do lat 12 dziewcząt:
Gołębiewska Hanna II miejsce

Kata do lat 12 chłopców:
Wilento Mikołaj II miejsce

Kata do lat 14 dziewcząt i chłopców:
Zygmuntowski Dawid III miejsce

Kata do lat 18 dziewcząt:
Krajewska Weronika I miejsce
Grabowska Marcelina II miejsce

Kata do lat 18 chłopców:
Sojka Bogdan III miejsce

KUMITE:

Kumite dziewcząt do 9-10 lat:
Sumara Izabela I miejsce
Graside Helena II miejsce

Kumite chłopców 9-10 lat – 33kg:
Tomaszek Filip II miejsce

Kumite chłopców 9-10 lat +33kg:
Wiśniewski Adam II miejsce

Kumite dziewcząt 11-12 lat +40kg:
Drosd Dominika I miejsce

Kumite chłopców 11-12 lat – 40kg:
Wilento Mikołaj I miejsce

Kumite chłopców 11-12 lat +40kg:
Mowiński Łukasz II miejsce

Kumite dziewcząt 13-14 lat +45kg:
Socha Katarzyna I miejsce

Kumite chłopców 13-14 lat – 55kg:
Zygmuntowski Dawid I miejsce

Kumite dziewcząt 15-16 lat – 60kg:
Krajewska Weronika I miejsce
Grabowska Marcelina II miejsce
Chalecka Nikola III miejsce

Kumite chłopców 15-16 lat + 60kg:
Rempalski Krystian III miejsce

Kumite chłopców 17-18 lat – 65kg:
Zujewski Karol II miejsce
Sojka Bogdan III miejsce

Kumite chłopców 17-18 lat +65kg:
Angowski Michał I miejsce
Skurzyński Rafał III miejsce

.