IX Obóz Letni w Tucholi 2012

W dniach 31.07-5.08.2012 po raz 9 w Tucholi odbył się Ogólnopolski Obóz Letni PFKK. W tym roku gośćmi specjalnymi byli Lilian Mungra 4 dan (Prezydent Holenderskiej Organizacji Shinkyokushin, BC) oraz Gosse Meerstra 4 dan, który w latach 90-tych kilkakrotnie prowadził obozy letnie w Polsce min. w Krakowie kiedy byliśmy jeszcze jedną wielką grupą. Zajęcia odbywały się w grupach w zależności od stopnia zaawansowania, natomiast każdy poranny rozruch i treningi K-1 wszyscy razem.

IX Oboz 2012

Odwiedził nas również sensei Jacek Baranowski 4 dan Prezydent Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai i CR. Gościem obozu był również Józef Pietras 5 dan, jeden z pierwszych ludzi w Polsce, którzy propagowali Kyokushin Karate. Tym razem shihan przybliżył obecnym podczas treningu combatowego rozwiązania wywodzące się z rosyjskiej Sistiemy. 
Instruktorami na obozie byli shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, Artur Wilento 4 dan, Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Andrzej Poczwardowski 3 dan oraz Jarosław Rogala.

Specjalnym wydarzeniem podczas obozu był test 50 kumite Andrzeja Poczwardowskiego, który odbył się w sobotni wieczór.
Relacja: Andrzej Poczwardowski Go-ju kumite (2017-08-04)

Obozowi towarzyszyła dobra atmosfera, która pozwoliła wszystkim solidnie pracować podczas treningów. Uwieńczeniem był test egzaminacyjny zdających na stopnie kyu i dan. Pomyślnie test z toruńskiego klubu na brązowy pas 2kyu zaliczył Dawid Falkowski -gratulacje!

Za rok kolejny tym razem X jubileuszowy obóz letni – już teraz warto zaplanować ten czas by razem ćwiczyć w Tucholi OSU!!

Szkolenie juniorów z naszego klubu podczas Obozu Letniego w Tucholi częściowo było sfinansowane przez Urząd Miejski w Toruniu.

.