Puchar Regionów dla Kujawsko-pomorskiego

Reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego zdobyła Puchar Regionów rozegrany w Turku. W skład reprezentacji weszli również zawodnicy naszego klubu i w znacznym stopniu przyczynili się do zdobycia tego pucharu. W podsumowaniu punktów kujawsko-pomorskie zdobyło 68 pkt, a wielkopolskie 56.

18 maja w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbył się Puchar Regionów Kyokushin Karate Wielkopolska vs Kujawsko-pomorskie. Na macie stanęły naprzeciw siebie reprezentacje juniorów tych województw. Po raz pierwszy w ramach Polskiej Federacji Kyokushin zostały rozegrane zawody o charakterze drużynowym. Zawodnicy z różnych klubów regionu potrafili wspólnie siebie dopingować i motywować. Połączył ich wspólny cel – zdobyć puchar dla województwa 🙂 . Od każdego zależało ile punktów zdobędzie. Początek turnieju dla zespołu z naszego regionu nie był dobry. Przy pierwszych walkach traciliśmy punkt ale w pewnym momencie zaczęło być lepiej. Dużą rolę odegrali sekundanci prowadzący drużynę – Dawid Jędryka i Piotr Binkowski. Ich doświadczenie, dobre rady i podpowiedzi pozwoliły przełamać złą passę i w rezultacie wygrać ten mecz. Walki prowadzone były w szybkim tempie i na wysokim poziomie. Zaangażowanie zawodników również zasługuje na uznanie.

Pamiątkowy puchar i dyplom dla drużyny z kujawsko-pomorskiej odebrał sensei Artur Wilento.

Turniej przygotował Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku prowadzony przez sensei Dariusz Jasiakiewicza. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz prezes PFKK. Lekarzem zawodów Krzysztof Komorowski z Bydgoszczy.

Po stronie województwa kujawsko-pomorskiego walczyli zawodnicy z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Torunia i Wąbrzeźna.

Po stronie województwa wielkopolskiego walczyli zawodnicy z Kalisza, Koła, Malanowa, Poznania, Turku, Władysławowa, Wieruszowa, Zduńskiej Woli.

W skład drużyny województwa kujawsko-pomorskiego z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin weszli: Mikołaj Wilento, Kacper Czołgowski, Zuzanna Mowińska, Dominika Drosd, Izabela Sumara, Jakub Pióro, Łukasz Mowiński, Dawid Zygmuntowski, Weronika Krajewska, Katarzyna Socha, Bogdan Sojka, Michał Angowski, Zuzanna Chalecka.

Punktacja naszych zawodników i innych na: www.federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=92.

.