Szkolenie „Pod Tężniami”

W ostatni majowy weekend tego roku 23-26maja w Inowrocławiu odbyło się Seminarium Kyokushin Karate. Dosłownie – „Pod Tężniami” – bo i hotel, sanatorium i piękne inowrocławskie tężnie. W szkoleniu wzięli udział ćwiczący w klubach naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia i z naszego Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Seminarium prowadził sensei Artur Wilento 4dan. 

seminarium inowroclaw 2013 (7)

Jednym z celów szkolenia było odpowiednie łączenie technik tak by ich wykonanie było jak najbardziej efektywne. Przećwiczono kilka kombinacji w ido-geiko, które pomogły później w wykonywaniu i nauce kata. Wspólnie przećwiczono kata Tsukino – jako łącznik miedzy ido-geiko a kata dalej – Gekisai-sho. Więcej czasu poświęcono na kata Saiha. Większość uczestników seminarium nauczyła się specjalnego kata Garyu. Na zakończenie również przeanalizowano Sanchin-no i Tensho kata. 

Gościem szkolenia był Rafał Wojciechowski, który pokazał kilka ćwiczeń wspomagających i rozluźniających związanych z Chi Kung. Każdy również miał okazję zasięgnięcia indywidualnych porad związanych z własnym zdrowiem. 

Mimo mizernej pogody wszystkim towarzyszyły świetne humory. Gościnne progi hotelu i sanatorium sprzyjały odpoczynkowi i integracji ćwiczących a wieczorem uczestnicy korzystali z kąpieli solankowych w ramach odnowy biologicznej.

… w rozmowach miedzy kawą a herbatą pojawiły się wspomnienia zgrupowań i szkoleń klubowych sprzed lat – Pieczyska, Szklarska Poręba itp… „…warto wrócić do tego…” Kto wie – może to seminarium wpisze się na stałe w kalendarz klubowy…