Seminarium Sztuk Walki w Kaliszu

W dniach 31.05-2.06.2013 odbyło się XII Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencyjnych w COSSW w Kaliszu. Dzięki zaproszeniu na to szkolenie soke Mirosława Kuświka udział w nim mogli wziąć również członkowie naszego klubu.

Jest to jedyne takie przedsięwzięcie na skalę europejską gdzie spotykają się różni przedstawiciele sztuk walki oraz służb mundurowych by wspólnie doskonalić swoje umiejętności i przekazywać nowe rozwiązania z zakresu różnych technik związanych zarówno z samoobroną jak i interwencją służb mundurowych. Pomysł przeprowadzenia takiego seminarium szkoleniowego dał ppłk SW Mirosław Kuświk, który w tym roku obchodził swoje 40-lecie uprawiania sztuk i sportów walki.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele rozmaitych sztuk i sportów walki związani ze służbami mundurowymi i uczący samoobrony z wielu krajów. Polscy i międzynarodowi instruktorzy prezentowali i uczyli technik i rozwiązań sytuacyjnych z zakresu ju-jitsu, krav maga, kapap, sistiema, sambo, modern combat, combat 56, karate, kick-boxingu, muay thai, sajn combat system, police technics.

Soke Mirosław Kuświk był również gościem naszego klubu gdzie prowadził trening z zakresu samoobrony. Nasz klub składa wyrazy uznania z okazji 40-lecia uprawiania i propagowania sztuk i sportów walki przez Mirosława Kuświka  – OSU!!!