X Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate

W dniach 30.07 – 4.08.2013 odbył się X Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Wśród ćwiczących byli również nasi zawodnicy. Gościem specjalnym obozu był Nicholas Pettas, który ponownie odwiedził nasz kraj i na obozie przekazywał swoją wiedzę z zakresu karate, K-1 i crossfitu.

Zajęcia treningowe oprócz gościa prowadzili shihan Bogusław Jeremicz oraz sensei Artur Wilento, Dariusz Jasiakiewicz i Andrzej Poczwardowski. Szersza relacja min. na www.federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=100.

Podczas uroczystości X lecia Obozu i funkcjonowania PFKK shihan Jeremicz wspomniał o początkach tworzenia federacji w których dużą rolę odegrał nasz klub. Pamiątkowe okolicznościowe tabliczki min otrzymali Artur Wilento, Andrzej Poczwardowski i Sławomir Kłosiński za tworzenie i rozwój federacji. Andrzej Poczwardowski otrzymał również pamiątkowy, oryginalny dyplom za 50 kumite, które stoczył w minionym roku. To wydarzenie upamiętniono na DVD, które otrzymał każdy uczestnik obozu.

Równolegle z obozem trwał kurs instruktorów sportu o specjalności karate sygnowanego przez Ministerstwo Sportu, w którym uczestniczyli Marcin Czajkowski i Marcin Stelmach.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie Dan. Wyjątkowo trudny test przeszedł z powodzeniem Dawid Jędryka – instruktor klubu zdając na stopień 2dan – gratulacje!!

Kto w przyszłym roku zdecyduje się na egzamin na czarny pas??? 🙂

.