Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Gdańsku

W sobotę 12 kwietnia w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 22 klubów Polski. Znakomicie spisała się 12-osobowa drużyna z naszego klubu. W podsumowaniu zdobyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski!!!

MP Gdansk 2014

Zawodnicy z Torunia znakomicie zaprezentowali się podczas tegorocznych Mistrzostw Polski PFKK. Długotrwałe przygotowania do tej najważniejszej imprezy federacyjnej dały znakomite efekty. Zarówno juniorzy jak i seniorzy zdobyli miejsca na podium mistrzostw.

W konkurencji kata seniorów wystąpiło troje naszych zawodników. W konkurencji kobiet wśród seniorek zadebiutowały Marcelina Grabowska i Weronika Krajewska. Debiut w tej konkurencji okazał się trudny ale zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje podczas innych turniejów. Miłą niespodziankę sprawił Dawid Jędryka, który wygrał w tej konkurencji zdobywając tytuł Mistrza Polski w Kata.

W konkurencji kumite juniorów 17-18lat wszyscy nasi reprezentanci zajęli miejsca na podium mistrzostw:

Piotr Oskwarek – (wcześniej trenujący w klubie w Wąbrzeźnie) w kategorii -70kg zajął II miejsce, Weronika Krajewska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski a Nikola Chalecka II miejsce w kategorii -55kg, Marcelina Grabowska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski natomiast Zuzanna Chalecka III miejsce w kategorii +55kg.

Poszczególne konkurencje seniorów były dość silnie obsadzone. Większość zawodników prezentowała dobre przygotowanie zarówno ogólne jak i techniczne. To sprawiło, że walki były zacięte do ostatnich sekund trwania rundy. Toruńscy zawodnicy pokazali zaciętość i dużą determinację. Cały okres przygotowań dał efekty w postaci wyników walk:

Marcin Czajkowski zdobył tytuł Mistrza Polski a Dawid Jędryka vice Mistrza Polski w kategorii -80kg. Łukasz Jóźwiak wywalczył tytuł vice Mistrza Polski natomiast Rafał Maciejewski zdobył III miejsce w kategorii -90kg. Dawid Falkowski zajął II miejsce w kategorii +90kg.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw ogłoszono Dawida Jędrykę, który zajął miejsce medalowe zarówno w kata jak i kumite.

Zawody sędziowali również min: Andrzej Poczwardowski, Piotr Binkowski, Tomasz Wrzesień, Bogdan Rynkiewicz, Jarosław Grabowski.

Zawodników do mistrzostw przygotowali sensei Artur Wilento, Andrzej Poczwardowski i Dawid Jędryka.

Serdeczne podziękowania za opiekę fizjoterapeutyczną dla Rafała Wojciechowskiego – OSU!!!

Udział w Mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Torunia

Zarząd Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin gratuluje zawodnikom sukcesów i serdecznie dziękuje instruktorom i przyjaciołom klubu za pomoc w przygotowaniu zawodników do Mistrzostw Polski OSU!!!

Zdjęcia wykonała w większości Marzena Jacuńska – OSU!!

.