Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 lat w Solcu Kujawskim

W Solcu Kujawskim 15 listopada 2014 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach federacji oraz branch shinkyokushin. Zawodnicy naszego klubu zdobyli 4 medale Mistrzostw

Mistrzostwa zorganizował Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez sensei Tomasza Marcysiaka. Turniej tradycyjnie odbył się w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe.

Zawodnicy naszego klubu prezentowali dobrą postawę podczas zawodów. Najlepszą zawodniczką z naszej drużyny okazała się Katarzyna Socha, która zarówno w kata jak i kumite +55kg 15-16lat wywalczyła tytuły mistrzowskie. Znakomicie zaprezentował się również Kacper Czołgowski, który zwyciężył wszystkie walki w kategorii + 60kg 13-14lat zdobywając tytuł mistrzowski. Udany debiut zaliczył startujący w turnieju o takiej randze Bartosz Korcala, który wywalczył w kategorii +75kg 15-16lat II miejsce. W kategorii 11-12lat wystartowało najwięcej zawodników. Dlatego decyzją komisji sędziowskiej utworzono dodatkowa kategorię wagową -37kg. Tu zadebiutowało dwóch naszych zawodników Franciszek Okruciński i Błażej Szymański. Franciszek wygrał swoją pierwszą walkę – niestety kontuzja nie pozwoliła mu uczestniczyć dalej w turnieju. Błażej natomiast wywalczył IV miejsce w kategorii. W tej kategorii wiekowej również zadebiutowała w turnieju Zuzanna Mowińska. W kata dotarła do rundy finałowej natomiast w kumite przegrała pojedynek eliminacyjny.

Zawodnikom podpowiadał i pomagał podczas zawodów Marcin Czajkowski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

W trakcie zawodów wręczono czarne pasy mistrzowskie osobom, które zdały egzamin na stopnie dan podczas obozu letniego w Tucholi – jeszcze raz gratulacje za osiągnięty cel!!

Udział w Mistrzostwach wsparty został przez Urząd Miasta Torunia.

.Film z Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w Solcu Kujawskim autorstwa Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate: www.youtube.com/watch?v=7jeocXNc9Hk