Egzamin zimowy 2015

Sobota 24 stycznia w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin była pod znakiem egzaminów na stopnie kyu w karate kyokushin. Egzamin odbył się w trzech grupach: najmłodsze dzieci i początkujący juniorzy, juniorzy i egzamin regionalny głównie dla seniorów. W ostatniej turze egzaminacyjnej wzięli udział ćwiczący w naszym klubie oraz z Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Świecia i Bydgoszczy…

Egzamin obejmował sprawdzian z poprawności wykonania technik w kihon-geiko, poruszania się z kombinacją technik ido-geiko, umiejętnością stosowania i łączenia technik w pozycji walki, kata oraz testu kumite dla zdających na niebieskie pasy i wyżej.

Najmłodsi musieli oprócz testu techniki pokazać swoją sprawność ogólną pokonując specjalny tor przeszkód. Zdający na brązowe pasy przeszli test walki w dwóch formułach pełno kontaktowych k-1 i knock-down.

Egzamin prowadził sensei Artur Wilento 4dan a asystowali mu instruktorzy prowadzący grupy Andrzej Poczwardowski 3dan i Piotr Binkowski 2dan.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zdający na stopnie senior czyli zielone i brązowe pasy. Umiejętności techniczne, postawa i zaangażowanie były na najwyższym godnym naśladowania poziomie karate.

Najwyższe stopnie uczniowskie – brązowe pasy z naszego klubu zdobyli:

1kyu – Katarzyna Socha, Rafał Maciejewski,
2kyu – Ewa Kłosińska, Łukasz Gruźlewski, Maciej Siwicki.

W gronie zielonych pasów junior znaleźli się:

4/1kyu – Kacper Czołgowski, Michał Pater, Oskar Wiligarski,
4/2kyu – Zuzanna Mowińska, Helena Garside, Błażej Szymański.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy spełniania nowych wyzwań – OSU!!!