Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu 2015

W ferie szkolne najmłodsi zawodnicy z Torunia i Bydgoszczy wzięli udział w Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu od 15 do 18 lutego. Gościliśmy w Sanatorium Przy Tężni gdzie korzystaliśmy prawie ze wszystkich atrakcji i możliwości tego miejsca. Najważniejsze były treningi, które codziennie prowadzili Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan. Również fragment zajęć prowadziła Reina Iwasaki 5dan Sorinryuji Kempo, która pokazała podstawy tej sztuki walki.

W treningu skupiono się na nauce kata, w której również pomagali najbardziej zaawansowani zawodnicy, ucząc swoich kolegów również poza zajęciami w sali. Innym tematem były kopnięcia okrężne w kumite, ćwiczone w parach z użyciem sprzętu treningowego i w prostych kombinacjach. Całość podsumowana została pokazami oraz walkami zadaniowymi. Dodatkowo obejrzeliśmy materiały szkoleniowe związane z karate.

Oprócz treningów codziennie korzystaliśmy z uroków parku solankowego, spacerując i zwiedzając ciekawe miejsca. Odbyliśmy krótką wycieczkę do centrum miasta podczas, której sensei Wilento opowiadał o historii Inowrocławia i ciekawych miejscach na trasie wycieczki. Codzienne kąpiele w basenie solankowym relaksowały po całym dniu a kino nocne znakomicie wyciszało przed snem. Pan Hajime Watanabe prowadził min zajęcia z origami gdzie podczas ostatniego dnia przeprowadził konkurs na najładniejszego lecącego żurawia z papieru – najładniejsze prace zostały nagrodzone oryginalnymi upominkami.

.