Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2015

28 lutego w Tarnowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Shinkyokushin w Warszawie. W turnieju wzięli udział seniorzy i juniorzy 17-18lat. Duże grono zawodników z klubów shinkyokushin stawiło się na trzech matach w tarnowskiej hali sportowej TOSiR. Walki stały na dobrym poziomie sportowym co świadczyło o zaangażowaniu zawodników w przygotowaniach do czekających turniejów wiosną bieżącego roku. Reprezentacja naszego klubu zarówno juniorzy jak i seniorzy również wzięła udział w tej imprezie.

Turniej stał na dość dobrym poziomie. Nasi zawodnicy starli się wymagającymi przeciwnikami. Andrzej Poczwardowski, Marcin Czajkowski, Łukasz Jóźwiak, Rafał Maciejewski, Piotr Oskwarek, Łukasz Łegowski nie wywalczyli kwalifikacji do rundy finałowej turnieju. Do Mistrzostw Europy w Warszawie zakwalifikowały się natomiast: Marcelina Grabowska +65kg juniorek i Monika Wierzbowska +65kg seniorek.

Do składu rezerwowego powołana została Katarzyna Socha w kategorii +65kg juniorek.

Klub składa serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Torunia za wsparcie udziału juniorów w kwalifikacjach oraz firmie Agro-Perfect za umożliwienie dojazdu na zawody.