Obozy i seminaria w 2015 roku

W 2015 roku byliśmy m.in. w: Tucholi, Pogorzelicy, Wałczu… Gościliśmy również w Sanatorium „Przy Tężni” w Inowrocławiu, gdzie korzystaliśmy prawie ze wszystkich atrakcji i możliwości tego miejsca. Codzienne kąpiele w basenie solankowym relaksowały po całym dniu, a kino nocne znakomicie wyciszało przed snem…
Dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji takich jak rejs statkiem z Kołobrzegu i wycieczka kolejką wąskotorową do Niechorza czy trening mocno nocny. Dodatkowe zajęcia z nauką origami prowadził pan Hajime Watanabe.

W tym roku dużą uwagę poświęcono i często w treningach podkreślano umiejętność przyjmowania stabilnych pozycji i poruszania się w nich wraz z techniką. Innym tematem były kopnięcia okrężne w kumite, ćwiczone w parach z użyciem sprzętu treningowego. Trenowaliśmy również z kijem – bo.

Uczestniczyliśmy w seminarium poświęconemu walce w bliskim kontakcie, podczas którego zwracano uwagę na: prawidłową postawę, pozycję nóg i dobór technik, przejmowanie inicjatywy w walce i schodzenie z linii ataku… Shihan Jeremicz przedstawił ćwiczenia Mobility i wyjaśnił różnicę tych ćwiczeń w stosunku do Flexibility.
Podczas obozu letniego sensei Drywa w znakomity sposób poprowadził trening combat.
Na jednym z obozów fragment zajęć prowadziła Reina Iwasaki 5dan Sorinryuji Kempo, która pokazała podstawy tej sztuki walki.

3 członków naszego klubu uczestniczyło w Międzynarodowym Seminarium Karate w Japonii, ucząc się od najlepszych instruktorów na świecie tj.: Kenji Midori, Keiji Sanpei, Howard Collins, Brian Fitkin, Yasuharu Fujihara, dwukrotny Mistrz Świata Norichika Tsukamoto, obecny Mistrz Świata Yuji Shimamoto oraz brązowy medalista XI Mistrzostw Świata Lukas Kubilius.

Działo się! 🙂