Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2015 roku

Podsumowanie-2015

Rok 2015 był czasem pracy i nowych wyzwań. Z początkiem roku rozpoczęła działalność sekcja kyokushin karate w Chełmży prowadzona przez Monikę Wierzbowską. Dwie nasze reprezentantki Marcelina Grabowska i Monika Wierzbowska reprezentowały Polskę w Mistrzostwach Europy Shinkyokushinkai w Warszawie. Wiosną podjęliśmy kolejne starania by pozyskać nowe pomieszczenia do przeprowadzania zajęć. Projekt przedstawiony w ramach budżetu partycypacyjnego mieszkańców Torunia niestety został odrzucony przez komisję…

Zawsze ważnym wydarzeniem szkoleniowym dla klubu jest moment kiedy ćwiczący zdają egzaminy na stopnie mistrzowskie. Ten rok był szczególny. Podczas Ogólnopolskiego Obozu Letniego w Tucholi 4 osoby zdały na stopnie mistrzowskie: Tomasz Lubieński 1dan, Marcin Stelmach 1dan, Bogdan Sojka 1dan, Rafał Maciejewski 1dan(czytaj więcej)
Główny instruktor klubu Artur Wilento podwyższył stopień szkoleniowy na godan – 5dan i uzyskał tytuł shihan podczas seminarium WKO Shinkyokushinkai w Japonii. (czytaj więcej)

W tym roku klub po wielu latach przerwy w organizacji zawodów przygotował Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego skierowane dla juniorów, które rozegrano w UCS UMK. (czytaj więcej)

Członkowie klubu w 2015 roku wzięli udział w 8 szkoleniach, 7 turniejach karate i 2 kick-boxingu zdobywając łącznie 48 wyróżnień w tym 35 w konkurencjach juniorów i 13 w konkurencjach seniorów. Łącznie 30 zawodników zdobywało medale w tym 9 seniorów i 21 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Błażej Szymański – 5 wyróżnień,
Zuzanna Mowińska – 4 wyróżnienia,
Kacper Czołgowski, Monika Wierzbowska – 3 wyróżnienia.

Zawodnicy sekcji kick-boxingu K-1 w Chełmży prowadzonej przez Sławomira Kłosińskiego wzięli udział w dwóch Galach w Kaliszu Pomorskim i Złocieńcu – łącznie 4 zawodników.

Osiągnięcia drużynowe TKK Kyokushin w 2015 roku:
II m – kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Złocieńcu,
II m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Złocieńcu,
II m – Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 PFKK w Kaliszu.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2014 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Nikola Chalecka, Zuzanna Chalecka, Kacper Czołgowski, Marcelina Grabowska, Bartosz Korcala, Piotr Oskwarek, Katarzyna Socha, Dawid Jędryka, Dawid Falkowski, Marcin Czajkowski, Rafał Maciejewski, Łukasz Jóźwiak. (czytaj więcej)

Wyróżnienia Starosty Powiatu Toruńskiego otrzymali: Katarzyna Socha i trener Artur Wilento.

urzad miasta toruniaW poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych, organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu: firmy Agro-Perfect z Bydgoszczy, Fundacji Młodzi-Młodym (1% podatku za 2014r), firmy: B-Integral, Visual-Reklama oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2015 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.