Seminarium Kata i Combat w Ciechocinku

W weekend 21-22 maja w Ciechocinku odbyło się Seminarium Kata i Combat Kyokushin Karate. Seminarium prowadził shihan Artur Wilento 5dan oraz sensei Janusz Drywa 3dan. W szkoleniu wzięło udział 30 trenujących i instruktorów z klubów kyokushin karate PFKK województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z celów seminarium było ujednolicenie wykonania kata według najnowszych założeń WKO Sinkyokushinkai. Przećwiczono i omówiono kata Pinan, Tsukinokata, Gekisai Dai, Gekisai Sho, Saiha, Yantsu, Seienchin, Garyu, Kanku…

Shihan Artur Wilento prezentował i omawiał szczegóły dotyczące kata wspierając się pokazami (bunkai) wybranych fragmentów dla lepszego zobrazowania wykonywanej techniki.

Techniki combatowe obejmowały obrony przed napastnikiem zarówno w parterze jak i w stójce. Proste i dynamiczne rozwiązania obrony i kontrataku prezentował sensei Janusz Drywa a towarzyszył mu Tomasz Semeniuk.

Uczestnicy gościli w Domu Zdrojowym w Ciechocinku gdzie w przerwach między treningami była możliwość skorzystania z sauny i basenu solankowego.

Serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Marcina Zajączkowskiego za możliwość zorganizowania szkolenia w Domu Zdrojowym w Ciechocinku – OSU!!