Czarne Pasy 2016

Egzamin na stopnie mistrzowskie dan w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate odbywa się raz w roku podczas Obozu Letniego PFKK w Tucholi. Podczas tegorocznej XIV-stej edycji obozu do egzaminu z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin podeszło 4 ćwiczących. Specjalne przygotowania do tego testu trwały pół roku. Dodatkowe spotkania treningowe, udział w seminariach i na koniec dobra postawa podczas obozu i egzaminu przyniosły sukces zdającym. Egzamin prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i shihan Artur Wilento 5dan. 

Stopnie mistrzowskie – czarne pasy zdobyli:

NIDAN – 2DAN

T-WrzesienTomasz Wrzesień – rozpoczął treningi kyokushin karate w 1987 roku. Był reprezentantem naszego klubu w kumite w turniejach karate w latach 90-tych z sukcesami sportowymi w kategorii średniej do 80kg. Posiada uprawnienia instruktorskie, prowadził sekcje początkujące w naszym klubie i w dalszym ciągu pomaga i uczy kyokushin.

A WitkowskiAdam Witkowski – rozpoczął treningi kyokushin karate w 1993 roku. Reprezentował klub w turniejach karate startując w kumite w kategorii lekkiej z sukcesami sportowymi. Posiada uprawnienia instruktorskie, założył i prowadził sekcje klubu w Łysomicach i Łubiance. Prowadził również treningi w zaprzyjaźnionym klubie w Chełmnie.

A MoczulakAdrian Moczulak – rozpoczął treningi kyokushin karate w 1996 roku. Reprezentował klub w kilku turniejach kyokushin karate z sukcesami sportowymi. Wziął udział w dwóch seminariach szkoleniowych kyokushin w Japonii. Pełni rolę sędziego podczas turniejów karate.

SHODAN – 1DAN

M PoczwardowskaMonika Poczwardowska – rozpoczęła treningi karate w 1998 roku od stylu shotokan w MKS Chełmża. W 2014 roku zdała na czarny pas w stylu shotokan. W tym samym roku podjęła treningi kyokushin karate w naszym klubie. Zmiana stylu karate nie jest łatwą decyzją i wymaga sporo pracy. Intensywne treningi pozwoliły jej min. na zmianę techniki i podejścia do karate i również przyniosły sukcesy sportowe. W 2015 roku reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy Shinkyokushinkai w Warszawie. Jest również instruktorem i prowadzi zajęcia w sekcji kyokushin w Chełmży.