Międzynarodowy Obóz Letni Shinkyokushinkai

W Kielcach w dniach 25-26 sierpnia odbył się Międzynarodowy Obóz Letni Shinkyokushinkai. Obóz zorganizował Kielecki Klub Karate i branch shihan Krzysztofa Borowca 5dan oraz PFKS. Zaproszonymi instruktorami byli shihan Juan Carlos Escalera 6dan z Hiszpanii oraz sensei Roman Nesterenko 3dan z Rosji. W obozie wzięli również udział i prowadzili zajęcia Shihan Furko Kalman 7dan z Węgier, shihan Gilbert Cleveringa 5dan z Holandii. W obozie wzięli również udział członkowie naszego klubu shihan Artur Wilento 5dan, który również poprowadził zajęcia i był egzaminatorem w komisji egzaminacyjnej na kyu i dan oraz Adam Witkowski 2dan – instruktor klubu.

W obozie uczestniczyło ok. 180 osób z Polski i z zagranicy. Treningi odbywały się z podziałem na stopnie zaawansowania w kyokushin karate. W trakcie obozu dla promocji shinkyokushinkai wszyscy uczestnicy wzięli udział w pokazie karate na starym rynku w centrum miasta Kielce.

Również odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu i dan w tym europejski egzamin na 4dan, który oceniał komisja egzaminacyjna EKO w skladzie shihan Cyril Andrews i shihan Juan Carlos Escalera.

Na zakończenie obozu uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe zdjęcia.