Letnia Szkoła Karate w Tucholi

W tym roku już na początku wakacji po raz drugi w Tucholi odbyła się Letnia Szkoła Karate dla najmłodszych ćwiczących w wieku od 7 do 12 lat. Z tej formy wypoczynku a zarazem szkolenia skorzystało 17 podopiecznych TKK Kyokushin. W obozie wzięli również udział ćwiczący w klubach w: Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży, Golubiu-Dobrzyniu, Kościerzynie, Świecia, Wąbrzeźnie. Zajęcia prowadzone były w 5 grupach z podziałem na stopnie szkoleniowe i wiek uczestników.

LetniaSzkola2017 (9)Treningi obejmowały doskonalenie i naukę techniki karate, układów kata oraz umiejętności walki sportowej i samoobronę. Treningi uzupełniane były ćwiczeniami, grami i zabawami poprawiającymi ogólną sprawność fizyczną…

Instruktorem głównym był shihan Artur Wilento 5dan, zajęcia prowadzili sensei: Sławomir Kłosiński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan, Krzysztof Sosnówka 2dan. Lekarzem obozowym był sensei Krzysztof Komorowski 1dan, zajęcia językowe i origami prowadził lektor języka japońskiego pan Hajime Watanabe.

Uczestnicy Letniej Szkoły Karate w czasie poza treningowym odwiedzili min: Muzeum Borów Tucholskich, rynek staromiejski w Tucholi, jezioro Głęboczek oraz miejscowość Fojutowo z atrakcyjnym akwaparkiem. Nie zabrakło również seansów filmowych w „kinie nocnych marków”, smacznego grilowania oraz treningu „mocno nocnego”. Tuż po północy ćwiczący zebrali się w hali sportowej gdzie mimo późnej pory, zmęczenia i półmroku wszyscy wykonali 1000 technik karate. Gratulujemy wytrwałości i przejścia testu wszystkim uczestnikom – OSU!!!

Każdy uczestnik w trakcie obozu otrzymał pamiątkowe koszulki, długopisy oraz niespodziankę przygotowaną przez pana Watanabe.

Letnia Szkoła Karate zakończyła się egzaminem na kolejne stopnie uczniowskie kyu w kyokushin karate. Komisja w składająca się z sensei prowadzących zajęcia podczas obozu zdecydowała min o wyróżnieniu Marii Kucharskiej 8/1 z Golubia-Dobrzynia i wręczeniu promocji na dwa stopnie kyu za zaangażowanie, wysoką poprawność techniczną i postawę podczas egzaminu i obozu. Z naszego klubu 15 osób zdało na kolejny stopień w kyokushin karate – Gratulacje!!

Serdeczne podziękowania dla pracowników ZAZ-u w Tucholi za miłą atmosferę i pomoc w przeprowadzeniu Letniej Szkoły Karate.

Do zobaczenia na kolejnej Letniej Szkole Karate w 2018 roku!!!