Mistrzostwa Polski Juniorów do 18 lat w Mielcu

XIII Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK Shinkyokushin do lat 18 odbyły się 2 grudnia w Mielcu. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 37 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate i innych organizacjach karate full – contact. Organizatorem zawodów był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin „SAIHA” kierowany przez sensei Andrzeja Wolskiego 3dan. W Mistrzostwach wzięła również udział 9-osobowa drużyna z naszego klubu. Zawodnicy startujący w konkurencji kata w podsumowaniu zdobyli III miejsce drużynowo!

MPJMielec2017-2Mistrzostwa tradycyjnie rozegrano w dwóch konkurencjach – kata i kumite w formule kyokushin karate. Czwórka naszych zawodników startujących w kata zakwalifikowała się do finałów, trzech z nich zajęło miejsca na podium.

Kumite we wszystkich kategoriach stało na wysokim poziomie. Walki były żywiołowe a zawodnicy prezentowali wysokie umiejętności techniczne. Cała 9-osobowa drużyna naszego klubu wzięła udział w kumite. „Postawa i zaangażowanie wszystkich było bardzo dobre” – tak ocenia walki instruktor i jednocześnie sekundant toruńskiej drużyny Piotr Binkowski 2dan.

Wyniki naszych zawodników:

MPJMielec2017Zuzanna Binkowska: III miejsce w kata do lat 12
Oliwia Niejadlik: III miejsce kumite -43kg 11-12lat
Franciszek Okruciński: III miejsce kumite -50kg 13-14lat
Błażej Szymański: I miejsce kata do lat 14
Zuzanna Mowińska: III miejsce kata do lat 16, IV miejsce kumite -65kg 15-16lat
Grzegorz Płomiński: II miejsce kumite -75kg 15-16lat
Kacper Czołgowski: I miejsce kumite +75kg 15-16lat

Zmagania zawodników na Mistrzostwach Polski Juniorów oceniali między innymi sędziowie z naszego klubu: Adrian Moczulak 2dan, Tomasz Lubieński 1dan, Bogdan Rynkiewicz 2kyu.

Sędzią technicznym był shihan Artur Wilento 5dan.

Udział w turnieju wsparli: Urząd Miasta Torunia i firma Agro-Perfect.

Część zdjęć Daria Płotnikiewicz