Zakończenie 2017 roku w naszym klubie

Pod koniec grudnia, 28 i 29 grudnia w Dojo Osikowa odbyły się ostatnie spotkania kończące 2017 rok w klubie. W pierwszym uczestniczyli najmłodsi ćwiczący w sekcjach w Dojo Osikowa i SP-3. Po krótkim treningu shihan Artur Wilento podsumował miniony rok wspominając obozy i turnieje, w których wzięli udział juniorzy. Oklaskami nagrodzono zawodników, którzy najczęściej stawali na podium w mijającym roku. Po tym wszyscy zostali zaproszeni na słodko-owocowy poczęstunek…

Zakonczenie-2017-roku

W drugim spotkaniu uczestniczyli seniorzy i starsi ćwiczący w grupie generalnej naszego klubu. Również podsumowano rok 2017 w klubie pod względem szkoleniowym i sportowym. Także oklaskami zostały wyróżnione osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki sportowe w mijającym roku. Przedstawiono kilka planów na rok 2018 min związanych z organizacją Mistrzostw Województwa, udziale w turniejach i organizacji szkoleń.

Rok 2017 był również 30 rokiem działalności Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.
Przez te trzy dekady funkcjonowania klubu nagromadziło się wiele wspomnień i wydarzeń. Znakomitą okazją do odświeżenia pamięci było to keiko osame podczas, którego wszyscy mieli okazję zobaczyć archiwalne zdjęcia i filmy. Wspomnień i uśmiechów było co niemiara. Stare zdjęcia z obozów, turniejów, egzaminów, szkoleń odświeżały pamięć o osobach i tych momentach.

Sensei Tomasz Wrzesień przyniósł film z Mistrzostw Polski Zachodniej z 1996 roku. Na filmie można było zobaczyć między innymi o 21 lat młodszych obecnych instruktorów wówczas walczących na macie w Malborku. Z jednej strony ciekawostka a z drugiej możliwość porównania jak zmienił się sposób walki i techniki przez te lata.

Shihan Wilento przypomniał, kilka wydarzeń i osób związanych z pierwszymi latami klubu oraz parę późniejszych faktów mających wpływ na jego rozwój. W tym dniu klub odwiedziły również osoby niegdyś ćwiczące w klubie. Bardzo miło było porozmawiać i powspominać czas, w którym ćwiczyły.

Wzniesiono toast za pomyślność klubu na dalsze lata!!! Miłym akcentem był ufundowany pyszny tort przez Krzysztofa Jaruszewskiego, który w 2017 roku zdał na stopień shodan – czarny pas.

Wszystkim trenującym kyokushin w 2018 roku
życzymy wytrwałości na drodze karate, spełnienia założonych celów i sukcesów
w każdej dziedzinie życia
OSU!!!