Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2017 roku

Podsumowanie 2017

Rok 2017 był 30-tym, więc jubileuszowym rokiem działalności naszego klubu. W tym roku postawiono na zwiększenie ilości ćwiczących w grupach juniorskich. Wzmocniliśmy współpracę ze SP-23 co dało efekt większego uczestnictwa dzieci w treningach karate. Główna praca skierowana była na szkolenie kadry instruktorskiej i doskonalenie umiejętności ćwiczących.

W tym roku kolejna osoba zdała na czarny pas podczas Obozu Letniego w Tucholi. Na początku roku miał finał wyzwania rzuconego przez shihan Artura Wilento – 100 kumite w 100 dni, który ukończyło z pozytywnym wynikiem 11 osób. Test z pozoru był prosty ale wymagał od biorących udział zaangażowania i samozaparcia – jeszcze raz wielkie gratulacje!!

Członkowie klubu w 2017 roku wzięli udział w 11 szkoleniach oraz 7 turniejach karate zdobywając łącznie 47 wyróżnień w tym 41 w konkurencjach junior, 6 w konkurencjach senior. Łącznie 22 zawodników zdobywało medale w tym 5 seniorów i 17 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Błażej Szymański – 6,
Zuzanna Mowińska, Oliwia Niejadlik, Zuzanna Binkowska, Franciszek Okruciński – 4,
Kacper Czołgowski, Jakub Zieliński – 3.

Podczas Ogólnopolskiego Obozu Letniego w Tucholi na stopnień mistrzowski zdał Krzysztof Jaruszewski 1dan. (czytaj więcej)

Jako drużyna w 2017 roku zdobyliśmy wyróżnienia:
I m – kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Międzyzdrojach,
III m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Międzyzdrojach,
I m – kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Bydgoszczy,
III m – kata Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK w Mielcu.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe z 2016 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Kacper Czołgowski, Zuzanna Mowińska, Katarzyna Socha, Błażej Szymański, Maciej Domin, Helena Garside, Maciej Tilmanowski, Monika Wierzbowska. (czytaj więcej)

urzad miasta toruniaW poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu min: firmy AGRO-PERFECT z Bydgoszczy i Fundacji MŁODZI-MŁODYM (1% podatku za 2016r) oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2017 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.


30 lat Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin !

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania naszego klubu na przestrzeni lat, podsumowanie osiągnięć sportowych klubu oraz zawodników reprezentujących nasz klub można znaleźć w archiwum naszej strony, w kategorii: „Podsumowanie poszczególnych lat działalności klubu”.

Jubileusz, który obchodzimy w tym roku to dobra okazja do podsumowań i zadumy, czas wyciągania wniosków na przyszłość… przyszłość, którą razem tworzymy każdego dnia, na każdym treningu i podczas każdej rozmowy w szatni.

Poniżej przedstawiamy w skróconej, graficznej formie najważniejsze wydarzenia ostatnich lat. Jednocześnie zachęcamy do zapisywania najnowszych kart historii i uzupełnienia naszej klubowej kroniki o kolejne sukcesy – zaczynamy od zaraz! 🙂 

Shihan Artur Wilento