Mistrzostwa Polski Centralnej w Wieruszowie

W sobotę 12.06.2021 w Wieruszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Zawody zorganizował Klub Sportowy Husaria Wieruszów. W turnieju uczestniczyło 120 zawodników z 23 klubów nie tylko z regionu centralnego. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Wszyscy wypadli dobrze zajmując miejsca medalowe na podium…

Materiał filmowy z kanału YouTube tugazetapl

Impreza ta tak jak i inne turnieje ze względu na sytuację epidemiologiczną była kilkukrotnie przekładana. Jednak teraz odbyła się z dużym powodzeniem. Dla niektórych ekip były to pierwsze i ostatnie zawody w tym sezonie. Rozegrano konkurencję kata z podziałem na wiek, w której wzięło udział 53 zawodników. Wśród nich nasze dwie zawodniczki w kategorii U-16. Rywalizacja odbyła się w trzech rundach: dwóch eliminacyjnych i finałowej. Oliwia Niejadlik niestety nie dotarła do finałów, natomiast Zuzanna Binkowska w finale zajęła 3 miejsce.

Cała nasza drużyna wzięła udział w kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Wszyscy zawodnicy podeszli do walk z dużym zaangażowaniem. Każdy prezentował się na macie znakomicie. Nie wszyscy zdobyli najwyższe trofea ale jakość walk była bardzo dobra.

Wyniki torunian:

Zuzanna Binkowska – 4 miejsce kumite -55kg U-16
Oliwia Niejadlik1 miejsce kumite -55kg U-16
Wiktoria Leśniewska 2 miejsce kumite +55kg U-18
Maciej Tilmanowski 1 miejsce kumite open U-18
Zuzanna Chalecka3 miejsce kumite open kobiet
Jan Jeliński3 miejsce kumite open seniorów

Zawodnikom asystował i sekundował Adam Witkowski. Walki sędziował między innymi Piotr Binkowski. Sędzią głównym zawodów był shihan Artur Wilento.

Udział w turnieju zawodników klubu współfinansował Urząd Miasta Torunia.

zdjęcia: B.Materek. A.Witkowski