Turniej Sparingowy K-1

W sobotę 19.06.2021 w Kowalewie Pomorskiem odbył się Regionalny Turniej Kyokushin Karate. Podczas tej imprezy rozegrano również Turniej Sparingowy K-1. W walkach w formule kick-boxingu K-1 walczyło dwóch reprezentantów naszego klubu…

Turniej zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin kierowany przez Janusza Drywę, w którym udział wzięli młodzi adepci karate ćwiczący w sekcjach klubu w Golubiu-Dobrzyniu, Brodnicy, Kowalewie Pomorskim oraz w klubie w Wąbrzeźnie.

Walki w formule amatorskiej w trzech rundach stoczyli Maciej Szczepaniak i Mikołaj Nitecki. Nasi zawodnicy mieli okazję po raz pierwszy zmierzyć się w tej formule walki. Walki odbyły się na koniec turnieju i wzbudziły spore emocje wśród oglądających. Pojedynki były dynamiczne i czyste technicznie.

W pierwszym pojedynku Maciej Szczepaniak walczył przeciwko Bartoszowi Ługiewiczowi. Decydującą o zwycięstwie była ostatnia runda, w której Maciej skutecznymi niskimi kopnięciami wytrącał przeciwnika z równowagi i tym samym wygrał całą walkę.

W drugim pojedynku wystąpił Mikołaj Nitecki przeciwko Filipowi Kęprowskiemu. Przeciwnik już w pierwszej rundzie mocno ruszył na naszego zawodnika wykonując silne kopnięcia i długie uderzenia. W kolejnych rundach atak osłabł i nasz zawodnik zaczynał odrabiać straty. Jednak końcówka trzeciej rundy była po stronie zawodnika z Golubia-Dobrzynia. Ostatecznie Mikołaj Nitecki zajął 2 miejsce ale pojedynek można uznać za bardzo udany.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!

zdjęcia: Fight Club Golub-Dobrzyń