Golubsko-Dobrzyński Turniej Sztuk Walki K-1

W dniu 5 czerwca 2022r. w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Golubiu-Dobrzyniu odbył się Golubsko-Dobrzyński Turniej Sztuk Walki – K-1 zorganizowany przez:
Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin, K-1 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. W zawodach wystąpili zawodnicy z dziewięciu klubów sportowych w tym i reprezentant naszego klubu Mariusz Szwugier…

Walki odbywały się na macie w przepisach K-1 z ograniczeniami. W Turnieju wzięli udział zawodnicy o niedużym stażu startowym. Walki odbywały się na dystansie 3 rund po 2 minuty.
Kierownikiem zawodów był Dariusz Żydziak, sędzią głównym zawodów Janusz Drywa. Walki prowadzili: Artur Wilento i Sławomir Kłosiński.

W zmaganiach w kategorii najcięższej wziął udział Mariusz Szwugier. To był dla niego pierwszy start w formule K-1. Dotychczas mierzył się w walkach kyokushin karate. W dziewiątym pojedynku walczył z zawodnikiem z Głuszycy. Przeciwnik od pierwszych chwil mocno ruszył do walki silnie nacierając na Mariusza. Obydwaj wymieniali się silnymi ciosami. Na punkty wygrał przeciwnik. Pojedynek dla Mariusza był cennym doświadczeniem i już teraz zapowiedział rewanż.

Gratulujemy podjęcia wyzwania i trzymamy kciuki – OSU!

Zdjęcia: K.Żydziak, S.Kłosiński, M.Leś