Regionalny Turniej Kyokushin Karate

11 czerwca 2022 odbył się Regionalny Turniej Kyokushin Karate zorganizowany przez Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Zawody przeznaczone były dla początkujących zawodników stawiających pierwsze kroki na matach turniejowych. Zawodnicy walczyli w wielu grupach z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Praktycznie każdy ze startujących zawodników zasłużył na pamiątkowe statuetki zawodów za postawę i podjęcie wyzwania.

W Turnieju wzięli również udział ćwiczący w naszym klubie w sekcjach juniorów. Pierwszy kontakt z matą turniejową mieli prawie wszyscy. Każdej walce towarzyszyły emocje zwłaszcza ze strony rodziców, ale i instruktorów prowadzących codzienne zajęcia. Nie liczyła się wygrana czy przegrana, ale postawa, zdobywanie doświadczenia i satysfakcja.
Wszystkim zawodnikom należą się duże brawa za dobrą postawę.

Zawodników wspierali: Piotr Binkowski, Adam Witkowski, Edyta Wilento, Zuzanna Binkowska.
Walki sędziowali: Tomasz Lubieński i Mariusz Korcala.

W turnieju wzięli udział: Jakub Byliński, Jeremi Chalecki, Aleksander Dudkiewicz, Konstancja Dziubak, Stefan Gołębiewski, Tymon Górzkowski, Igor Grabski, Natalia Groszewska, Iwo i Oliwier Jul, Matylda Karłowska, Hubert Kuryś, Natalia Leś, Jan Łukjanowicz, Max O’Leary, Michał Olewiński, Błażej Rezmer, Martyna i Mateusz Sadowcy, Tymoteusz Sokólski, Karolina Sosnowska, Aniela Stalmierska, Błażej Stasiak, Feliks Szurnicki, Władysław Młynarczyk, Joanna Zubel.

Zdjęcia: Z.Chalecka, P.Binkowski.