Obóz Letni PFKK

W dniach 27-31.07.2022 odbył się XX Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. W obozie wzięła udział bardzo duża grupa ćwiczących w klubach zrzeszonych w PFKK. Wśród biorących udział była również i nasza 9-osobowa reprezentacja.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy, które pracowały praktycznie oddzielnie: uczestnicy obozu i kadra. Podczas treningów karate omówiono i przećwiczono zasady ido-geiko, skorygowano formę i technikę wykonania kata uczniowskich zgodnie z sylabusem kenbukai. Przez cały obóz szeroko omawiano i ćwiczono elementy Iken, które mają wpływ na technikę kyokushin kanbukai – zgodnie z zaleceniami shihan Tsuyoshi Hiroshige.

Shihan Bogusław Jeremicz 6 dan prowadził treningi Iken, ido-geiko i kata.
Shihan Artur Wilento 5 dan prowadził treningi kata, ido-geiko i elementów kumite.
Sensei Michał Okoński 4 dan powtórzył raz jeszcze kata oshiro-no-kon. Treningi kata prowadzili również sensei Tadeusz Koziarz 4 dan i Sławomir Kłosiński 4 dan. Trening combat jak zwykle był domeną sensei Janusza Drywy 4 dan. Trening walki sportowej poprowadziła sensei Adrianna Zielińska (Bieńkowska) 3 dan.

XX Obóz Letni PFKK – Tuchola 2022

Ważnym momentem tego obozu jest egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Tym razem do egzaminu podeszło aż 26 osób. Egzamin składał się z trzech części: testu teoretycznego, testu techniki kyokushin karate, walki i tameshi-wari. Tym razem wszyscy przeszli testy pozytywnie i zdali na czarne pasy.
W egzaminie uczestniczyli również zdający na stopnie uczniowskie. Z naszego klubu do egzaminu przystąpił Maciej Tilmanowski, który zdał na 3 kyu – gratulacje!!

zdjęcia: I. Jaroniewski