Mistrzostwa Polski Północnej PFKK

Mistrzostwa Polski Północnej PFKK rozegrano 25.03.2023 w Golubiu-Dobrzyniu. W turnieju wzięło udział 21 zespołów z klubów kyokushin karate. Zawody rozegrano w konkurencjach kata i kumite zarówno dla juniorów jak i seniorów. W Mistrzostwach wzięła również nasza 11 – osobowa drużyna, tym razem składająca się tylko z juniorów.

Turniej zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Janusza Drywę 4dan, przy współpracy z Polską Federacją Kyokushin Karate i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Golubiu-Dobrzyniu na czterech matach. Bardzo dobra organizacja zawodów pozwoliła sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje. Sędzią głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 6dan, a sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.

Na początku przeprowadzono konkurs kata. Trójka naszych zawodników stanęła do tej konkurencji. Nasz debiutant Tymoteusz Sokólski w kategorii U-12 zajął 4 miejsce, natomiast Zuzanna Binkowska w kategorii open kobiet zdobyła 2 miejsce.

W kumite zmierzyło swoje siły dziewięcioro zawodników z Torunia. Połowa naszej drużyny składała się z debiutantów w tego rodzaju imprezie. Dobrze wypadł Aleksander Dudkiewicz w kategorii U-14 -55kg, choć zajął 4 miejsce to jego walki były na bardzo wyrównanym poziomie.
Nie zawiedli zawodnicy, którzy już od kilku lat reprezentują barwy klubu i nasze miasto.
W kategorii U-16 wzięły udział dwie zawodniczki. Julia Pluskota znakomicie rozegrała swoje pojedynki do 65kg, walczyła widowiskowo i skutecznie zwyciężając całą kategorię. Podobnie Jolanta Siódmiak wygrała w kategorii powyżej 65kg.
Zuzanna Binkowska w tym sezonie walczy w kategorii U-18. W kategorii -55kg spotkały się zawodniczki, które zdobywały już tytuły w innych turniejach i bardzo dobrze znają swoje możliwości. Wszystkie walki w tej kategorii były wyrównane a zarazem bardzo zacięte i ciekawe. Zuzanna stoczyła dwie trudne walki eliminacyjne z powodzeniem. W walce finałowej przez wskazanie przegrała z zawodniczką ze Szczytna zajmując 2 miejsce.

Wyniki naszych zawodników:
Tymoteusz Sokólski – 4 miejsce w kata U-12,
Aleksander Dudkiewicz – 4 miejsce w kumite U-14 – 55kg,
Julia Pluskota – 1 miejsce w kumite U-16 -65kg,
Jolanta Siódmiak – 1 miejsce w kumite U-16 +65kg,
Zuzanna Binkowska – 2 miejsce w kata open kobiet, 2 miejsce w kumite U-18 -55kg.

Kierownikiem drużyny i sekundantem był sensei Piotr Binkowski. Zawodnikom również pomagał sekundując Łukasz Jóźwiak. Funkcję sędziów pełnili Sławomir Kłosiński, Tomasz Lubieński i Mariusz Korcala.
Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Zdjęcia: B.Materek, P.Binkowski, M. Mierzejewska