Konsultacje kadry Kyokushin-kan w Toruniu

W dniach 11 i 12 czerwca w Toruniu odbyły się konsultacje kadry kyokushin-kan. Zajęcia miały miejsce w sali gimnastycznej Studium Wychowania Fizycznego UMK przy ul. Sienkiewicza 30/32.

W trzech sesjach treningowych uczestniczyli powołani na konsultację kadry oraz ćwiczący, którzy chcieli poszerzać swoje umiejętności w kumite.

Od ostatniego spotkania było widać, że zawodnicy podnieśli swój poziom wyszkolenia – widać, że takie spotkania zaczynają procentować. Zanosi się na to, że na Mistrzostwa Świata w Moskwie być może pojedzie większa grupa zawodników niż do tej pory planowano. Powołania do reprezentacji kyokushin-kan zostaną jednak wręczone podczas Obozu Letniego w Tucholi. Bardzo istotne będzie uczestnictwo w Obozie z Tsuyoshi Hiroshige 8dan – mistrzem mistrzów.
Cieszy również fakt, że w konsultacjach uczestniczyła spora grupa młodych zawodników. Rokuje to duże nadzieje na przyszłość. W nowym roku szkoleniowym również planowane jest zbudowanie kadry juniorów 17-18 lat mogących uczestniczyć w imprezach międzynarodowych.

W nadchodzącym nowym roku szkoleniowym 2005/06 planowany jest cykl spotkań konsultacyjnych. Niezmiernie istotne jest również to by w przygotowaniach do ważnych imprez sportowych uczestniczyli również instruktorzy bezpośrednio pracujący z zawodnikami w klubie. Takie spotkania powinny przynosić pewne spostrzeżenia do dalszego szkolenia, poszerzenie dotychczasowej wiedzy, możliwość treningu z innymi osobami. Efekty tych spotkań wszyscy będziemy mogli obserwować i oceniać podczas planowanych imprez sportowych.
Osobiście dziękuje wszystkim uczestnikom konsultacji za pilne studiowanie i możliwość poznania się.

OSU!!!
Artur Wilento, Trener kadry Kyokushin-kan