Otwarte Mistrzostwa Europy w Moskwie

II Mistrzostwa Europy Kyokushin-kan odbyły się 28-29.09 w Moskwie w nowoczesnej hali Moskiewskiego Centrum Sztuk Walki. W turnieju wystartowali zawodnicy Kyokushinkan z państw europejskich oraz zaproszone ekipy z Azji i Afryki a także zawodnicy Rosyjskiej Federacji IFK. W pierwszym dniu zawodów odbył się turniej kata mężczyzn i kobiet oraz turniej kumite kobiet a także eliminacje w kategoriach mężczyzn. Sobotnie zmagania ubarwiły pokazy japońskich instruktorów prezentujących zasady walki z uderzeniami na głowę oraz kata z kijem, Sai a także bunkai z wykorzystaniem bo i sai.

W niedzielę przeprowadzono oficjalne otwarcie Mistrzostw Europy oraz finały kumite mężczyzn. Część finałową uświetniły pokazy dzieci i młodzieży ćwiczących Kyokushinkan oraz interesujące i oryginalne pokazy Sambo, Kobudo, Wu-shu.

W mistrzostwach wystartowało dwóch zawodników reprezentujących PFKK Marcin Czajkowski w kat -70kg oraz Przemysław Łuczak w kat -90kg.

Niestety nasi zawodnicy nie zdołali przejść eliminacji.

Na zakończenie Mistrzostw zaproszono wszystkich zawodników do udziału w II Otwartych Mistrzostwach Świata Kyokushin-kan Karate-do w Budapeszcie.