Zgrupowanie Kadry PFKK w Toruniu

W Toruniu 10-12.10 w SP-23 odbyło się kolejne Zgrupowanie Kadry PFKK przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Międzynarodowym Turniejem Baltic Cup w Gdańsku 29 listopada.

Treningi odbyły się w 4 sesjach i były bardzo wymagające. Zawodnicy przed wakacjami otrzymali wskazówki do pracy i podczas zgrupowania mieli zaprezentować odpowiednie przygotowanie.

W trakcie zajęć skupiono się na taktyce obrony i kontrataku w ćwiczeniach na tarczach oraz z partnerem. Całość podsumowywano licznymi sparingami zadaniowymi. Przedstawiono również ćwiczenia mające zwiększyć siłę i wytrzymałość podczas walki. Zwrócono również uwagę na fakt, że przepisy walki sportowej Kyokushin karate są przez sędziów rygorystycznie egzekwowane na zawodach – co osoby startujące powinny mieć na uwadze. 

Zawodnicy otrzymali kolejne zadania i wskazówki do pracy w swoich klubach i Dojo. Kolejne spotkanie kadry w Grudziądzu 7-9 listopada.

W piątkowym treningu wraz z zawodnikami powołanymi do kadry mieli okazję wziąć udział ćwiczący w naszym klubie. Była to dobra okazja poczucia atmosfery treningu z najlepszymi w kraju podczas wykonywania wspólnych ćwiczeń.