Shihan Wilento i Sensei Chalecka w TVP Bydgoszcz

Shihan Artur Wilento, który prowadzi treningi również w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate był gościem jednej z audycji telewizyjnych realizowanych przez TVP3 Bydgoszcz. Towarzyszyła mu instruktorka naszego klubu, sensei Zuzanna Chalecka. Wystąpili oni 12 sierpnia 2021 r., w programie pt. „3mamy lato”.

Autorzy tego programu przedstawiają w nim sylwetki ciekawych osób, oraz prezentują interesujące inicjatywy, których ich goście się podejmują. W ramach tej serii poruszana była tematyka muzyki, teatru, bezpieczeństwa, widzowie mogli też zgłębiać tajniki zabytkowych pojazdów, a nawet technologii kosmicznych. Gościli w nim przedstawiciele Straży Pożarnej i Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownicy WOPR, nurkowie, podróżnicy, pisarze… a na bliskim nam gruncie sportowym wystąpili m.in. trenerzy kajakarstwa, strzelectwa i akrobatyki.

Natomiast 34. odcinek został zdominowany przez sztuki walki, a konkretnie przez Kyokushin Karate – oczywiście za sprawą naszych instruktorów 😉
Shihan starał się przybliżyć widzom czym jest karate rozumiane jako sztuka walki, podkreślając wagę etykiety i wzajemnego szacunku, co musi stanowić podstawę i punkt wyjścia dla każdej osoby, która chciałaby podążać drogą karate-do. Wspomina on też o roli i znaczeniu systemu stopni podczas doskonalenia swoich umiejętności, czego świetnym przykładem jest sensei Zuzanna, która w tym roku zdobyła stopień mistrzowski.
W programie wzięła udział również nasza koleżanka z Bydgoszczy – sempai Julia Żelazek. W momencie gdy Shihan mówił o aspekcie sportowym karate, Julia i Zuzanna zaprezentowały w luźnej walce repertuar technik stosowanych w kumite.

Zachęcamy do obejrzenia. Całość dostępna jest tutaj: