Zimowa Szkoła Karate 2022

Podczas tegorocznych ferii szkolnych w dniach 15-19.01.2022 odbyła się X Zimowa Szkoła Karate. Tym razem gościliśmy w Sanatorium Gracja w Ciechocinku, które przyjęło nas bardzo ciepło i życzliwie, za co serdecznie dziękujemy 🙂 W obozie udział wzięli ćwiczący w klubach w Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Świeciu, Wąbrzeźnie, Toruniu i Bydgoszczy…

W zeszłym roku niestety podobny wyjazd nie był możliwy. Tym razem udało się nam spędzić kilka dni ćwicząc karate, ucząc się i odpoczywając. W treningu skupiono się na ćwiczeniach elementów kumite, głównie kopnięć, ale nie zabrakło również nauki kata i podstawowych ćwiczeń ogólnosprawnościowych. Pan Hajime Watanabe uczył sztuki składania papieru – origami. Podczas wycieczki do Warzelni Soli mieliśmy okazję poznać trochę historii Ciechocinka a w samym muzeum zobaczyć jak się warzyło sól, zobaczyć stary sprzęt do fizjoterapii i kolekcję sprzętu strażackiego używanego w przeszłości.
Konieczne podczas tego wyjazdu jest kino 🙂 Tym razem nie nocne, ale seans w Kinie Zdrój i opowieść o Magicznym mieście Encanto. Niewątpliwą atrakcją były codzienne kąpiele w basenie solankowym na miejscu w sanatorium.
Wszystkie zajęcia prowadzone były pod okiem instruktorów sprawujących opiekę i prowadzących zajęcia – shihan Artur Wilento i sensei Michał Okoński, Janusz Drywa i Edyta Wilento.
Każdy uczestnik Zimowej Szkoły Karate otrzymał czapkę z wyszytym napisem kyokushin karate w znakach kenji.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i wsparcie ze strony rodziców i zapraszamy na tegoroczne letnie obozy, a w przyszłym roku na kolejną Zimową Szkołę Karate.

Zdjęcia: J.Kunkel, E.Wilento, M.Okoński