Mistrzostwa Polski Kumite PFKK

W dniu 26 listopada 2022 w Połczynie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Kumite Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Turniej przygotował Klub Walki Washi kierowany przez Daniela Sobeckiego 2dan. W zawodach wzięli udział zawodnicy startujący zarówno w konkurencjach juniorów jak i seniorów z 25 klubów. Wśród nich była również nasza 10 – osobowa reprezentacja, która w podsumowaniu drużynowym zajęła III miejsce..

W skład naszej ekipy wchodziło 8 juniorów i 2 seniorów prowadzonych przez sensei Piotr Binkowskiego 3dan. Turniej przeprowadzono na 3 matach z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Praktycznie na każdej macie można było zobaczyć ciekawe walki. Pojedynki prowadzone były z dużym zaangażowaniem. Dobre tempo turnieju sprawiło, że zawodnicy mogli odpowiednio przygotować się do rywalizacji, unikając zmęczenia i znużenia. Wielu zawodników prezentowało bardzo dobre przygotowanie do walk.
Znakomicie sprawiły się nasze juniorki Oliwia Rezmer, Julia Pluskota i Jolanta Siódmiak, które w znakomity sposób wywalczyły uczestnictwo w walkach finałowych. Jeszcze większe emocje sprawiły pojedynki seniorów. W dwóch najcięższych kategoriach w finale walczyli Łukasz Jóźwiak do 90kg i Mariusz Szwugier powyżej 90kg. Podczas tych walk szala zwycięstwa raz po raz przechylała się to na stronę naszych zawodników to na stronę przeciwników.

Rezultaty torunian:

Oliwa Rezmer – 1 miejsce U-14 -65kg,
Adam Kuskowski – 3 miejsce U-14 -57kg,
Julia Pluskota – 2 miejsce U-16 -65kg,
Jolanta Siódmiak – 2 miejsce U-16 +65kg,
Zuzanna Binkowska – przegrała walkę eliminacyjną,
Oliwia Niejadlik – 4 miejsce U-18 -55kg,
Maciej Tilmanowski – 3 miejsce U-18 -75kg,
Jakub Pluskota – 4 miejsce U-18 -75kg,
Łukasz Jóźwiak – 2 miejsce seniorów -90kg,
Mariusz Szwugier – 1 miejsce seniorów +90kg.

W turnieju sędziowali Sławomir Kłosiński 4dan i Tomasz Lubieński 2dan. Funkcję sędziego technicznego pełnił shihan Artur Wilento 5dan.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za dobrą postawę i wyniki – OSU!!

Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Zdjęcia: B.Materek, P.Binkowski, M.Szwugier, K.Krysiak