Kokoro Cup 2022

W dniu 4 grudnia 2022 w Warszawie i odbyła XV edycja Kokoro Cup Juniors. Dzień wcześniej seniorzy walczyli o tytuł Mistrza Europy Shinkyokushin w kategorii open. W tym roku nasz klub reprezentowały dwie juniorki: Oliwia Rezmer i Julia Pluskota…

Dzień przed zawodami mieliśmy okazję zwiedzić przystrojone w świąteczne iluminacje stare miasto w Warszawie.
Turniej Kokoro Cup dla juniorów w wieku 12-16 lat odbył się na 3 matach. Zawodnicy walczyli z podziałem na kategorie wagowe w jednym roczniku. Zawody rozegrano w przepisach semi-contact WKO.

Na matach można było zobaczyć dynamiczne walki szczególnie w kategoriach najstarszych. Nasze zawodniczki znakomicie przeszły pojedynki eliminacyjne kończąc je z wyraźną przewagą. W rezultacie obie stanęły na podium turnieju.

Wyniki:
Oliwia Rezmer – 3 miejsce U-13 +50kg
Julia Pluskota – 2 miejsce U-15 -60kg

Zawodniczki wspierał shihan Artur Wilento. Serdecznie gratulujemy sukcesów – OSU!

Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Zdjęcia: Okiem Sportowca i własne