Zimowa Szkoła Karate 2023

W ferie szkolne w dniach 28-31.01.2023 odbyła się XI Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku. Również gościliśmy w Sanatorium Gracja, które stworzyło bardzo dobrą atmosferę dla pobytu dzieci. W Zimowej Szkole Karate uczestniczyli ćwiczący w klubach z naszego regionu: Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Torunia, Wąbrzeźna i Świecia. Podczas naszego pobytu przeszliśmy trzy pory roku od jesieni przez zimę i wiosnę 🙂 , ale to wszystko nie przeszkodziło nam spędzić miło i pożytecznie czas.

Większość zajęć odbywała się z podziałem na mniejsze grupy, które prowadzili sensei Janusz Drywa, Michał Okoński i Edyta Wilento. Zajęcia origami prowadził pan Hajime Watanabe. Nad całością czuwał i również prowadził zajęcia shihan Artur Wilento.


Treningi poświęcone były kształtowaniu podstawowych technik, ale z wykorzystaniem ich w treningu w parach. Ćwiczono elementy walki i samoobrony. Podczas zajęć w hali sportowej OSiR ćwiczyliśmy kata i rozegrany został wielki mecz piłki nożnej 🙂
W niedzielę 30 stycznia miał miejsce Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również braliśmy udział w tym wydarzeniu. O godzinie 20:00 przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym wraz z innymi uczestnikami wysłaliśmy światełko do nieba.


Stałym punktem programu Zimowej Szkoły stały się kąpiele solankowe i seans w kinie i tym razem tak było.
Mieliśmy również propozycję dla łasuchów. Wizyta w pijalni czekolady w historycznej kawiarni w sercu Parku Zdrojowego. Ciekawe okazały się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku. Każdy mógł przygotować sobie tosty i naleśniki.
Powróciliśmy również do tradycji rzutu czapkami, który tym razem zrobiliśmy przed najdłuższymi tężniami na świecie 🙂

Zapraszamy już teraz na XII edycję Zimowej Szkoły Karate w 2024 roku 🙂

Zdjęcia: instruktorzy