Dutch Open Shinkyokushin 2009

W miejscowości Drachten na północy Holandii 1 lutego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Holandii Karate Kyokushin. Mistrzostwa z ramienia Holenderskiej Organizacji Karate Shinkyokushin zorganizował sensei Richard von Mansfeldt. W turnieju wzięło udział wielu zawodników z kilku krajów europejskich z różnych organizacji i stylów karate.

DutchOpen2009Nasi zawodnicy, pomimo różnic w przepisach walki, spisali się bardzo dobrze, co podkreślił na zakończenie turnieju shihan Koen Scharrenberg (Branch Chief Shinkyokushin w Holandii i jednocześnie Prezydent Europejskiej Organizacji Shinkyokushin), a szczególnie podziękował za dyscyplinę, etykietę i ducha Kyokushin.

Z naszego regionu w tym turnieju wzięli udział: Paweł Zaremba z Grudziądza, Krzysztof Sosnówka z Wąbrzeźna oraz zawodnicy z Torunia – Sławomir Kłosiński i Rafał Maciejewski.

W kategorii -70kg w rundzie finałowej po trudnych i wyczerpujących walkach eliminacyjnych, wystąpili: Sławomir Kłosiński, który zajął III miejsce i Krzysztof Sosnówka II miejsce, którego pojedynek finałowy był ozdobą turnieju.

Rafał Maciejewski w finałowych walkach w kategorii -90kg walczył z bolesną kontuzją stopy ostatecznie zajmując IV miejsce.

Turniej w Drachten stanął ponad podziałami i polityką dlatego choćby z tego powodu należy uznać go za udany pod względem sportowym i organizacyjnym.