Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2008 roku

2008 - podsumowanie

Rok 2008 był rokiem wytężonej pracy. Klub zorganizował Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushinkan w Łysomicach k. Torunia. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna zdobyła tytuł mistrzowski a zawodnicy tytuły indywidualne. Mimo przykrych incydentów ze strony Polskiego Związku Karate zawody stały się świętem klubu i PFKK. W organizację zaangażowało się wiele osób i sponsorów ale największy wkład otrzymaliśmy od Rady Gminy Łysomice, która w znaczny sposób pomogła finansowo w organizacji zawodów. Tu serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw Polski Seniorów PFKK.

Nasz zawodnik Marcin Czajkowski uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Moskwie. Ponownie zawodnicy z Torunia świetnie zaprezentowali się w Turnieju Baltic Cup w Gdańsku. Na matach w zawodach juniorskich również dobrze pokazali się nasi juniorzy. Przed nimi jeszcze wiele godzin szkolenia, które przyniosą im w przyszłości wiele radości z wygranych w turniejach karate.

W tym roku podczas Ogólnopolskiego Obozu Letniego w Tucholi 5 członków klubu zdało na stopnie mistrzowskie dan – czarne pasy:
Shodan – 1dan: Marcin Czajkowski, Adrian Moczulak, Miłosz Kobusiński, Dawid Jędryka. Nidan – 2dan: Piotr Binkowski. To zawsze znacząca chwila dla szkoleniowców i samych zawodników na drodze karate. Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych stopni mistrzowskich w następnych latach!!  (czytaj więcej)

Członkowie klubu w 2008 roku wzięli udział w 7 szkoleniach oraz 6 turniejach karate zdobywając łącznie 27 wyróżnień w tym 13 w konkurencjach junior, 14 w konkurencjach senior. Łącznie 22 zawodników zdobywało medale w tym 12 seniorów i 10 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyła: Barbara Muzalewska – 3.

Jako drużyna w 2008 roku zdobyliśmy wyróżnienia:
I miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat PFKK w Łysomicach

Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2008 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.