Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2010 roku

2010 - Podsumowanie

Toruński Klub Karate Kyokushin w 2010 roku działał według założeń dokonanych na początku roku. Całość pracy można podzielić na dwa etapy wynikające z podziału na sezony związane z rokiem szkolnym. W lipcu odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu, w trakcie którego podsumowano działalność klubu w latach 2006-2010 oraz wybrano nowe władze klubu.

Z powodów osobistych w rywalizacji sportowej wzięła udział mniejsza grupa zawodników. Część nie posiada jeszcze odpowiednich umiejętności by rywalizować na najwyższym poziomie w kraju tj. Mistrzostwach Polski. W drugiej połowie roku podjęte zostały działania, które miały zapewnić zwiększenie motywacji ćwiczących zawodników oraz pozyskania nowych poprzez tworzenie grupy dla dorosłych.

Członkowie klubu w 2010 roku wzięli udział w 7 szkoleniach i 5 turniejach karate oraz 1 turnieju kick-boxingu zdobywając łącznie 30 wyróżnień w tym 26 w konkurencjach juniorów i 4 w konkurencjach seniorów. Łącznie 15 zawodników zdobywało medale w tym 3 seniorów i 12 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Weronika Krajewska – 5 wyróżnień,
Katarzyna Socha – 4 wyróżnienia,
Marcelina Grabowska, Hubert Maciejewicz – 3 wyróżnienia.

Trzy osoby z naszego klubu wzięły udział w kursie instruktorskim kick-boxingu w Tucholi zorganizowanym przez PFKK uzyskując tytuł zawodowy instruktora sportu kick-boxingu: Artur Wilento, Sławomir Kłosiński, Artur Aniołowski.

Podczas Ogólnopolskiego Obozu Letniego w Tucholi trzy osoby zdawały egzamin na stopnie mistrzowskie dan uzyskując: Sławomir Kłosiński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Przemysław Paczewski 1dan. (czytaj więcej)

Po raz pierwszy nasi zawodnicy wzięli udział w zawodach kick-boxingu w Mistrzostwach Polski K-1 Rules w Starachowicach: Andrzej Poczwardowski, Marcin Czajkowski, Łukasz Jóźwiak. 

Osiągnięcia drużynowe TKK Kyokushin w 2010 roku:
II m – Mistrzostwa Polski Seniorów PFKK w Chełmie,
I m – kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Chełmnie,
I m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Świnoujściu,
II m – Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK w Nowej Rudzie.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2009 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Sławomir Kłosiński, Andrzej Poczwardowski, Adam Witkowski, Łukasz Jóźwiak, Weronika Krajewska, Marcelina Grabowska, Denis Załęcki. (czytaj więcej)

urzad miasta toruniaUdział w turniejach i szkoleniach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Torunia.