Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2012 roku

Podsumowanie 2012

Miniony rok był dla naszego klubu czasem pracy. W 2012 roku minęło 25 lat od momentu założenia Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Przez cały czas mimo różnych zmian w środowisku karate klub stale rozwija się a zawodnicy prezentują wysoki poziom wyszkolenia. Przez te lata zmieniały się również formy pracy i miejsca, w których klub prowadził swoją działalność. Dziś w klubie mogą trenować osoby już od 5 roku życia w sekcjach dla juniorów. Młodzież i dorośli mogą trenować karate w osobnych grupach w zależności od zaawansowania.

Największym wydarzeniem w tym roku dla klubu, było 50 kumite Andrzeja Poczwardowskiego. Ten wymagający test odbywa się niezwykle rzadko i jest bardzo wymagający a zarazem prestiżowy w środowisku karate kyokushin. Andrzej Poczwardowski instruktor klubu i zawodnik podszedł do tej próby podczas Obozu Letniego w Tucholi. Wydarzenie to opisane zostało na naszej stronie internetowej: Andrzej Poczwardowski Go-ju kumite (2012-08-04).

Klub otworzył nową sekcję w Chełmży gdzie prowadzone są treningi K-1 przez Sławomira Kłosińskiego. Zorganizowaliśmy udany wyjazd integracyjny Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu, a także Derby pomiędzy młodymi zawodnikami z Torunia i Bydgoszczy. Powróciliśmy również do tradycji organizowania Turniejów Gwiazdkowych – tym razem taki turniej przygotowała Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate – w tym roku 2013 spotkamy się ponownie w grudniu w Toruniu.

Członkowie klubu w 2012 roku wzięli udział w 7 szkoleniach, 6 turniejach karate i 1 kick-boxingu, zdobywając łącznie 61 wyróżnień w tym 56 w konkurencjach juniorów i 5 w konkurencjach seniorów. Łącznie 38 zawodników zdobywało medale w tym 5 seniorów i 33 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Marcelina Grabowska, Katarzyna Socha, Dawid Zygmuntowski – 5 wyróżnień,
Weronika Krajewska, Bogdan Sojka, Mikołaj Wilento – 4 wyróżnienia,
Helena Garside, Dominika Drozd – 3 wyróżnienia.

Osiągnięcia drużynowe TKK Kyokushin w 2012 roku:
I m – kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Wąbrzeźnie,
I m – kumite Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Wąbrzeźnie,
I m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Solcu Kujawskim,
II m – kata Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK w Mielcu,
II m – kumite Jubileuszowy Turniej w Chełmnie.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2011 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Marcelina Grabowska, Denis Załęcki, Weronika Krajewska, Katarzyna Socha, Nikola Chalecka, Zuzanna Chalecka, Hubert Maciejewicz, Barbara Muzalewska, Rafał Maciejewski, Marcin Czajkowski. (czytaj więcej)

Wyróżnienia Starosty Powiatu Toruńskiego otrzymali: Weronika Krajewska, Marcelina Grabowska i Katarzyna Socha oraz trener Artur Wilento. (czytaj więcej)

urzad miasta toruniaUdział w turniejach i szkoleniach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Torunia.