Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2016 roku

Podsumowanie-2016

Miniony 2016 rok był rokiem szkoleń i zmian. Kilku zawodników zawiesiło treningi poświęcając się sprawą zawodowym i prywatnemu życiu. Jest to naturalna droga każdego człowieka… dlatego główna uwaga szkoleniowa poświęcona była juniorom i pozyskaniu nowych członków klubu… Zawieszona została sekcja kick-boxingu w Chełmży a jednocześnie funkcjonująca w tym mieście sekcja kyokushin przekształcona została w samodzielny klub sportowy, kierowany przez Andrzeja i Monikę Poczwardowskich zarazem instruktorów klubu. Powstała nowa sekcja kyokushin dla juniorów w Złotorii założona i prowadzona przez Sławomira Kłosińskiego 3dan.

Również w tym roku kilka osób podeszło do egzaminu na stopnie mistrzowskie dan – zakończone pomyślnym zdaniem egzaminu. (czytaj więcej)

W tym roku nasz klub był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 PFKK. W organizację i przeprowadzenie imprezy zaangażowało się wiele osób. Dzięki temu przebieg i organizacja zawodów stała na wysokim poziomie. Również nasza kadra juniorów z zaangażowaniem przygotowywała się do mistrzostw. Dzięki temu drużyna zdobyła tytuł Mistrza Polski w Kata, a większość zawodników tytuły indywidualne. (czytaj więcej)

Członkowie klubu w 2016 roku wzięli udział w 12 szkoleniach oraz 7 turniejach karate zdobywając łącznie 43 wyróżnienia w tym 34 w konkurencjach junior, 9 w konkurencjach senior. Łącznie 21 zawodników zdobywało medale w tym 6 seniorów i 15 juniorów.

Najwięcej tytułów zdobyli:
Błażej Szymański – 5,
Kacper Czołgowski, Katarzyna Socha – 4,
Zuzanna Mowińska, Oliwia Niejadlik, Zuzanna Binkowska, Bogdan Sojka – 3.

Jako drużyna w 2016 roku zdobyliśmy wyróżnienia:
I m – kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Chełmnie,
III m – kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Chełmnie,
II m – kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Świeciu,
I m – kata Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK w Toruniu.

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2015 roku od Prezydenta Miasta Torunia:  Czołgowski Kacper, Mowińska Zuzanna, Socha Katarzyna, Kuligowska Klaudia, Grabowska Marcelina, Szymański Błażej, Jędryka Dawid, Jóźwiak Łukasz, Maciejewski Rafał, Poczwardowski Andrzej, Wierzbowska Monika. (czytaj więcej)

urzad miasta toruniaW poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu: firmy AGRO-PERFECT z Bydgoszczy, BENEFIT SYSTEMS S.A., Przedsiębiorstwo UZDROWISKO CIECHOCINEK S.A., Fundacja MARWIT Smak Zdrowia, Zakład Mleczarski w Toruniu OSM ŁOWICZ, VISUAL REKLAMA, Fundacja MŁODZI-MŁODYM (1% podatku za 2015r) oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2016 roku miał  Urząd Miejski w Toruniu.