Egzaminy na stopnie kyu

W poniedziałek 20 grudnia odbyły się egzaminy na stopnie kyu. Egzamin podzielony był na dwie grupy. Obie grupy egzaminował shihan Artur Wilento 5dan a towarzyszyli mu instruktorzy prowadzący treningi i trenujący z czarnymi pasami. W pierwszym uczestniczyli najmłodsi ćwiczący w naszym klubie. W drugim zdający na stopnie senior i zdający na wyższe stopnie junior…

Każdy z egzaminów miał nieco inny charakter. Najmłodsi wykazywali się podstawowymi umiejętnościami technicznymi oraz przygotowaniem ogólnym. W drugiej grupie zakres wymagań był znacznie większy. Generalnie wszystkich zdających można pochwalić za postawę podczas egzaminu i dobre przygotowanie. Kilka osób otrzymało specjalne uwagi motywujące do większej pracy nad swoimi umiejętnościami.

Podczas egzaminu shihan Artur Wilento wręczył czarne pasy i certyfikaty osobom, które zdały egzamin podczas obozu letniego PFKK w Tucholi – Adamowi Witkowskiemu i Adrianowi Moczulakowi – 3dan, Tomaszowi Lubieńskiemu – 2dan i Zuzannie Chaleckiej 1dan.

Cztery osoby zostały wyróżnione zdaniem egzaminu na podwójny stopień junior:
Dominika Wiśniewska – 8/1kyu,
Aleksander Dudkiewicz –
8/1kyu,
Marta Sikorska –
9/2kyu,
Stefan Gołębiewski –
9/1kyu.

Na najwyższe stopnie zdali:
Brązowy pas – Tomasz Moskal 2kyu (Golub-Dobrzyń),
Zielony pas – Magdalena Kuśmirek-Krüger 3kyu (Toruń) , Rafał Bukowski 4kyu (Toruń), Marcin Kawa 4kyu (Bydgoszcz), Kinga Lonser 4/2kyu (Chełmno), Maja Kirdzik 4/1kyu (Bydgoszcz), Nataniel Krüger 4/1kyu (Toruń).

Gratulacje dla wszystkich zdających!!

zdjęcia: R.Rumiński, A.Witkowski